Chorobliwa zazdrość

Możesz rozwiązać wszystkie intymne problemy w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Chorobliwa zazdrość

Mój facet jest chorobliwie zazdrosny.


Mimo że staram się nie dawać mu pretekstów i bardzo się pilnuję, on zawsze się czegoś czepia. Straciłam już kompletnie kontakt z wszystkimi kolegami, bo on w każdym mężczyźnie upatruje zagrożenia. Wciąż wypomina mi moich byłych chłopaków. Nie wiem, dlaczego jest tak mało pewny siebie. Ja tak bardzo go kocham. Już nie wiem, jak mam z nim rozmawiać, boję się, że niedługo on całkiem odetnie mnie od innych mężczyzn.



Odpowiedź seksuologa:

Na zazdrość składają się uczucia stanowiące reakcję na spostrzegane niebezpieczeństwo grożące związkowi. Zazdrość wzbudzają sygnały zainteresowania rywali partnerką bądź też oznaki niewierności partnerki. Z listu wynika, że Pani nie daje swojemu mężczyźnie żadnych powodów, by czuł się w jakikolwiek sposób zagrożony. Pomimo to on okazuje chorobliwą zazdrość. Jednocześnie ogranicza Pani relacje z kolegami i manipuluje życiem towarzyskim. Takie zachowanie u partnera najprawdopodobniej wynika z jego zbyt niskiej samooceny lub też z przykrych doświadczeń z przeszłości, które ukształtowały nieufność wobec kobiet. W tej sytuacji żadne Pani działania udowadniające wierność nie będą skuteczne. Niezależnie od Pani zachowania partner zawsze będzie widział zagrożenie. Pani chłopak powinien najpierw uporać się z własnymi problemami. Jeśli nie jest w stanie zrobić tego sam, proszę zasugerować mu wizytę u psychologa. Rozmowa ze specjalistą może pomóc mu w zrozumieniu mechanizmów kierujących jego zazdrością oraz rozwiązaniu nurtujących problemów.


Pozdrawiam serdecznie
Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.