On jest taki kobiecy...

Możesz rozwiązać wszystkie intymne problemy w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Mam 21 lat i jestem od jakiegoś czasu w związku, ale pod względem erotycznym atrakcyjniejsze wydają mi się kobiety. Boję  się, że ten pociąg może stać się niebezpieczny. Jak jemu zapobiec?

Orientacja seksualna nie jest wynikiem wyboru. Zależy od czynników genetycznych, środowiskowych i hormonalnych i stanowi integralną część ludzkiej psychiki. Przez długi czas homoseksualizm był uważany za chorobę, jednak aktualnie traktuje się go jako kolejną orientację seksualną obok heteroseksualizmu i biseksualizmu. To, że atrakcyjniejsze wydają się Pani kobiety, nie znaczy, że jest Pani lesbijką. Jeśliby przyjąć, że orientację seksualną można zobrazować za pomocą skali gdzie 0 to nastawienie wyłącznie heteroseksualne, bez komponentu homoseksualnego a 7 to nastawienie wyłącznie homoseksualne to warto by spróbowała sobie Pani umiejscowić siebie na tej skali. Uświadomienie sobie własnej orientacji seksualnej nie jest procesem łatwym. Następnym etapem powinna być akceptacja własnej seksualności – to kolejne wyzwanie biorąc pod uwagę społeczeństwo, w którym żyjemy.

Homoseksualność to ukierunkowanie zainteresowań i potrzeb seksualnych na osoby własnej płci. Nie da się temu zapobiec ani tego zmienić.  Nie istnieją skuteczne metody leczenia homoseksualizmu, poza tym, nie mówimy o leczeniu w przypadku orientacji, która nie jest uznana za chorobę. Jeśli ma Pani problem z zaakceptowaniem własnej seksualności oraz poradzeniem sobie z emocjami pojawiającymi się w związku z orientacją, zachęcam do wizyty u psychologa lub seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.

 

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.