Skąd się bierze nieufność wobec ukochanych?

Możesz rozwiązać wszystkie problemy osobiste, rodzinne i zawodowe w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Zaufanie

Skąd się bierze brak zaufania do ukochanych osób?


Odpowiedź psychologa:


Jestem ciekawa, jak często sprawdzacie kompy albo telefony Waszych facetów. Ja zawsze byłam temu przeciwna, a moja kumpela mówiła, że lepiej sprawdzić i mieć święty spokój niż "gdybać", no i sprawdziłam telefon mojego byłego i było tam wiele jednoznacznych SMS-ów od jakichś panienek, potem sprawdziłam archiwum gg i to samo... nie wynikało z tego, że z kimś się spotyka (poza tym nie miał takiej możliwości), ale samo to, że flirtował z nimi. No i niestety teraz już wszystko sprawdzam u każdego. Macie podobne doświadczenia? Jak tak, to piszcie.


Myślę sobie, że dużo energii może Cię kosztować przeglądanie telefonu i komputera partnera. Musisz działać w ten sposób, żeby Twój chłopak nie zauważył, że to robisz. Wyobrażam sobie, że możesz mieć obawy, że nieoczekiwanie wyjdzie z łazienki albo nagle się obudzi, kiedy Ty czytasz wiadomości w jego telefonie. Domyślam się, że taka konspiracja musi być męcząca.


Rozumiem, że sparzyłaś się raz, dowiadując się tego, że Twój były partner flirtuje za Twoimi plecami. Przeżyłaś wielkie rozczarowanie i teraz chcesz się zabezpieczyć przed podobną sytuacją. Ale czy przeglądając telefon i komputer partnera, rzeczywiście uchronisz się przed zdradą? Wydaje mi się, że nie jest możliwe, żeby kontrolować zachowanie dorosłego człowieka. Musiałabyś jeszcze zacząć przeglądać jego kieszenie, bo w nich mógłby schować karteczkę z numerem telefonu kochanki i śledzić go, kiedy wychodzi z domu, żeby wiedzieć, dokąd chodzi. A i tak, przypuszczam, że nie udałoby Ci się kontrolować każdego jego kroku. Wydaje mi się, że jeśli partner będzie chciał zdradzić, pomimo wszystkich Twoich zabezpieczeń, zrobi to.


Ryzykujesz też, że partner, który nie ma takiego zamiaru ani myśli, żeby Cię zdradzić, przyłapie Cię na gorącym uczynku, kiedy przeglądasz jego rzeczy i stracisz jego zaufanie. Zastanów się nad tym, co będzie czuł, kiedy przekona się, że wątpisz w jego uczciwość względem Ciebie. Mam takie poczucie, że pod brakiem zaufania do partnera z Twojej strony kryje się Twoja obawa o to, że nie jesteś warta miłości. Może warto, żebyś popracowała nad brakiem wiary w to, że jesteś osobą wartościową, mądrą, piękną, taką, którą można kochać i być jej wiernym?


Moim zdaniem lepszym sposobem poradzenia sobie z brakiem zaufania do partnera byłaby szczera rozmowa z nim i zwierzenie mu się z tego, że rozczarowanie poprzednim związkiem sprawiło, że trudno Ci teraz zaufać i poczuć się bezpiecznie w relacji z mężczyzną. Moglibyście wtedy wspólnie zastanowić się nad tym, co można zrobić, żebyś zaufała obecnemu partnerowi, skupić się nad tym, żeby pielęgnować Wasz związek.


Pozdrawiamy serdecznie,
Psychorada.pl

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.