Chorobliwa zazdrość

Możesz rozwiązać wszystkie intymne problemy w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Chorobliwa zazdrość

Mój facet jest chorobliwie zazdrosny.


Mimo że staram się nie dawać mu pretekstów i bardzo się pilnuję, on zawsze się czegoś czepia. Straciłam już kompletnie kontakt z wszystkimi kolegami, bo on w każdym mężczyźnie upatruje zagrożenia. Wciąż wypomina mi moich byłych chłopaków. Nie wiem, dlaczego jest tak mało pewny siebie. Ja tak bardzo go kocham. Już nie wiem, jak mam z nim rozmawiać, boję się, że niedługo on całkiem odetnie mnie od innych mężczyzn.Odpowiedź seksuologa:

Na zazdrość składają się uczucia stanowiące reakcję na spostrzegane niebezpieczeństwo grożące związkowi. Zazdrość wzbudzają sygnały zainteresowania rywali partnerką bądź też oznaki niewierności partnerki. Z listu wynika, że Pani nie daje swojemu mężczyźnie żadnych powodów, by czuł się w jakikolwiek sposób zagrożony. Pomimo to on okazuje chorobliwą zazdrość. Jednocześnie ogranicza Pani relacje z kolegami i manipuluje życiem towarzyskim. Takie zachowanie u partnera najprawdopodobniej wynika z jego zbyt niskiej samooceny lub też z przykrych doświadczeń z przeszłości, które ukształtowały nieufność wobec kobiet. W tej sytuacji żadne Pani działania udowadniające wierność nie będą skuteczne. Niezależnie od Pani zachowania partner zawsze będzie widział zagrożenie. Pani chłopak powinien najpierw uporać się z własnymi problemami. Jeśli nie jest w stanie zrobić tego sam, proszę zasugerować mu wizytę u psychologa. Rozmowa ze specjalistą może pomóc mu w zrozumieniu mechanizmów kierujących jego zazdrością oraz rozwiązaniu nurtujących problemów.


Pozdrawiam serdecznie
Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.