FAQ - Własny e-gabinet

 << powrót

 

Po co są wprowadzone 3 różne modele rozliczeń?

Każdy Specjalista może zacząć współpracować, wybierając najlepszy dla niego model rozliczeń. 3 modele rozliczeń zostały wprowadzone po to, aby każdy Specjalista mógł działać zawodowo przy najkorzystniejszych dla siebie opłatach.

 

Osobom niezaznajomionych z prowadzeniem e-biznesu proponujemy zacząć od najbezpieczniejszej opcji finansowej, tj. bez ponoszenia kosztów. Proponujemy zacząć od zdecydowania się na typ rozliczeń, które prezentuje Model 3, czyli bez płacenia w ogóle opłaty abonamentowej na początku, tylko uiszczania opłaty od każdej zrealizowanej transakcji. W tym wypadku opłatę ponosi się dopiero PO zarobieniu pieniędzy. W związku z tym nie ma potrzeby inwestowania w biznes, który może nie wypalić. A gdy biznes się bardziej rozkręci, zawsze można przejść na model bez opłat prowizyjnych (Model 1).

 

Co konkretnie da mi posiadanie e-gabinetu?

Dzięki posiadaniu e-gabinetu na platformie konsultacyjnej psychorada.pl można zacząć prowadzenie własnej działalności zawodowej i biznesowej praktycznie bez ponoszenia ryzyka finansowego.

 

W realnych warunkach osoba, która chce posiadać swój stacjonarny gabinet, powinna zainwestować w lokal (ok. 1200–1500 zł za wynajęcie kawalerki), zorganizować sekretariat, czyli zatrudnić osobę do umawiania spotkań (minimum 700 zł), wynająć biuro księgowe (200–350 zł), opłacić sobie ZUS (ok. 300 zł dla osób zakładających działalność lub ok. 800 zł dla już ją prowadzących). To daje przybliżoną kwotę na start rzędu 2400–2850 zł!

 

E-gabinet to świetny początek drogi do własnego, stacjonarnego gabinetu dla osób rozpoczynających swoją działalność zawodową. Ścieżka kariery, którą proponujemy, ma następującą postać:

Model 3 -> Model 2 -> Model 1 -> Model 0


  • Zaczyna się od wybrania Modelu 3, który nie obciąża finansowo kieszeni, a z czasem, w miarę zdobywania nowych klientów oraz zwiększania dochodów, można przejść na kolejny model rozliczeń.
  • Model 2 polecamy osobom, których dochody zaczynają wzrastać.
  • Model 1 natomiast jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które posiadają wielu klientów i udzielają im wielu konsultacji. Dzięki temu lwia część zysku zostaje tylko dla nich.
  • Model 0 to połączenie Modelu 1 z otworzeniem własnej praktyki stacjonarnej. Stacjonarny gabinet może (a nawet powinien) być finansowany przez e-gabinet podczas pierwszych miesięcy funkcjonowania, po to aby nie ponosić kosztów dodatkowych w postaci dokredytowywania się pod tę działalność.

 

Posiadanie e-gabinetu buduje markę specjaliście poprzez umacnianie nazwiska i zaufania kompetencyjnego do siebie. Doświadczenie i pozytywne opinie zdobyte w ten sposób można później wykorzystać przy zakładaniu swojego gabinetu stacjonarnego.

 

To wszystko umożliwia systematyczne budowanie i ugruntowanie swojej pozycji zawodowej bez konieczności startowania od zera. Dla osoby, która nie posiada wystarczających środków, czyli minimalnego wkładu finansowego pozwalającego prowadzić działalność przez pierwsze 3–6 miesięcy, byłoby to wielkim ryzykiem. Dzięki e-gabinetowi bez ponoszenia kosztów można zacząć swoją działalność biznesową, nauczyć się, jak działa biznes i dopiero wtedy spokojnie wynająć miejsce na gabinet stacjonarny.

 

Jak wygląda obsługa techniczna i rozliczenia z klientami?

W skrócie wygląda to tak, że każdy Specjalista otrzymuje dostęp do systemu konsultacyjnego na platformie psychorada.pl, w którym prowadzi korespondencję z Klientami. System zapisuje wszystkie konsultacje, tworząc historię, dzięki czemu można zawsze wrócić do wcześniej udzielanych konsultacji. W swoim panelu specjalista ustawia sobie również stawkę konsultacji, jaką chce pobierać za swoje usługi.

 

Wszystkie sprawy formalne – a więc i płatności Klientów – są prowadzone po naszej stronie. W związku z tym pod koniec miesiąca rozliczeniowego, lub w innym dowolnym dla Państwa momencie, ze swojego panelu konsultacyjnego Specjalista generuje gotowe dokumenty (umowę + rachunek), podpisuje i przesyła do nas. Przelew realizujemy maks. w ciągu 7 dni roboczych.

Od strony Klienta wirtualny e-gabinet wygląda tak >>

 

Treść poszczególnych stron z usługami, ceny usług i inne dane należy dokładnie opisać w formularzu aplikacyjnym, by był jak najbardziej profesjonalnie przygotowany. To ważne od strony klienta.

 

Czy każdy ma szansę na sukces w prowadzeniu takiego e-gabinetu?

W każdym biznesie zasada funkcjonowania jest taka sama – NIKT nie jest w stanie zagwarantować, że dana osoba osiągnie lub nie osiągnie sukcesu w wybranej branży. Są produkty czy usługi, które są przeciętne z punktu widzenia klienta, a ludzie i tak je kupują. Są produkty bardzo atrakcyjne, a nie ma nimi zainteresowania.

 

W biznesie najważniejsze jest zrozumieć, że podstawą działania są Klienci. I tych klientów trzeba szukać. My ze swojej strony pomagamy w tym, ale nie gwarantujemy, że Klienci zainteresują się danymi usługami.

 

Z naszego doświadczenia wynika, że Klient, któremu udzielono rzetelnej merytorycznie konsultacji, chętnie kontynuuje e-spotkania.

 

Czy każdy psycholog ma szansę na współpracę?

Oczywiście. Każdy, kto posiada dyplom ukończenia studiów wyższych z dziedziny psychologii, seksuologii, pedagogiki, może otworzyć swój e-gabinet. Proszę zapoznać się z dokumentami aplikacyjnymi >>

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.