Czy krzywy penis może być problemem?

Mam od miesiąca nowego faceta. Okazało się, że ma krzywego penis. Czy wszystko z nim ok? czy może mieć dzieci i czy seks z nim nie będzie mnie bolał?

 

Skrzywienie prącia jest dosyć częstym zjawiskiem i może wynikać z wielu czynników. Mówimy o wrodzonym lub nabytym. Skrzywienie penisa najczęściej jest związane ze stulejką, chorobą Peyroniego, urazem, zbyt krótkim wędzidełkiem. W zależności od przyczyny dopiera się odpowiednią, najczęściej chirurgiczną metodę leczenia.

 

Jeśli skrzywienie penisa partnera nie jest duże, to nie ma powodu do niepokoju –  zazwyczaj przyjmuje się kąt dwudziestu kilku stopni jako normę anatomiczną. Do leczenia klasyfikują się przypadki, w których z powodu skrzywienia niemożliwe jest wprowadzenie członka do pochwy, stosunek powoduje ból lub dyskomfort oraz ze względów psychologicznych (duży wstyd uniemożliwiający nawiązanie kontaktów seksualnych  z partnerką). Podczas stosunku raczej nie powinna Pani odczuwać bólu – choć to oczywiście zależy od stopnia i rodzaju krzywizny penisa. Skrzywienie penisa nie powinno mieć wpływu na płodność, oczywiście gdy możliwy jest w ogóle kontakt genitalno- genitalny. Jeśli partnera także niepokoi jego anatomia wówczas powinien udać się na wizytę do urologa, który określi przyczynę i ewentualnie zakwalifikuje do odpowiedniej metody leczenia. 

 

Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie. 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.