Czy krzywy penis może być problemem?

Mam od miesiąca nowego faceta. Okazało się, że ma krzywego penis. Czy wszystko z nim ok? czy może mieć dzieci i czy seks z nim nie będzie mnie bolał?

 

Skrzywienie prącia jest dosyć częstym zjawiskiem i może wynikać z wielu czynników. Mówimy o wrodzonym lub nabytym. Skrzywienie penisa najczęściej jest związane ze stulejką, chorobą Peyroniego, urazem, zbyt krótkim wędzidełkiem. W zależności od przyczyny dopiera się odpowiednią, najczęściej chirurgiczną metodę leczenia.

 

Jeśli skrzywienie penisa partnera nie jest duże, to nie ma powodu do niepokoju –  zazwyczaj przyjmuje się kąt dwudziestu kilku stopni jako normę anatomiczną. Do leczenia klasyfikują się przypadki, w których z powodu skrzywienia niemożliwe jest wprowadzenie członka do pochwy, stosunek powoduje ból lub dyskomfort oraz ze względów psychologicznych (duży wstyd uniemożliwiający nawiązanie kontaktów seksualnych  z partnerką). Podczas stosunku raczej nie powinna Pani odczuwać bólu – choć to oczywiście zależy od stopnia i rodzaju krzywizny penisa. Skrzywienie penisa nie powinno mieć wpływu na płodność, oczywiście gdy możliwy jest w ogóle kontakt genitalno- genitalny. Jeśli partnera także niepokoi jego anatomia wówczas powinien udać się na wizytę do urologa, który określi przyczynę i ewentualnie zakwalifikuje do odpowiedniej metody leczenia. 

 

Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie. 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.