Jak pokonać zazdrość?

Możesz rozwiązać wszystkie problemy osobiste, rodzinne i zawodowe w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Zazdrość

Jak pokonać zazdrość?


Od pewnego czasu mój chłopak piszę z inną. Mówi mi, że to tylko koleżanka, ale ja czuję, że tak nie jest... Nie pomaga rozmowa, bo on nie chce o tym gadać. On jeszcze piszę z nią przy mnie... Nie mogę na to już patrzeć. Co robić?"Odpowiedź psychologa:

To naturalne, że będąc w związku, chcesz być dla swojego partnera najważniejszą kobietą na świecie. Chcesz, żeby pokazywał Ci swoim zachowaniem, że tak właśnie jest.


Domyślam się, że gdy Twój chłopak tłumaczy się przed Tobą z długich rozmów prowadzonych z inną dziewczyną słowami: "to tylko koleżanka", wcale Cię tym nie uspokaja.


Wielu mężczyzn upatruje zdrady jedynie w fizycznym kontakcie z inną kobietą. Przypuszczam, że z tego powodu Twój chłopak stara się przekonać Cię, że poza koleżeństwem nic go nie łączy z dziewczyną, z którą tak lubi rozmawiać. Może myśleć, że Twoja zazdrość minie, jeżeli uwierzysz, że nie zdradził Cię fizycznie i nie zamierza zdradzić.


Piszesz, że Twój chłopak nie ukrywa przed Tobą treści rozmów, jakie prowadzi z koleżanką. Gdybyś zechciała, mogłabyś dowiedzieć się, o czym do siebie piszą. Fakt, że ich nie ukrywa, pozwala przypuszczać, że to, co mówi, jest prawdą. Myślę, że pomimo że Twój chłopak zapewne nie dopuścił się fizycznej zdrady wobec Ciebie, Ty możesz czuć się zdradzona emocjonalnie. Pojawiła się w jego życiu kobieta, której zaczął poświęcać dużo czasu i wiele swojej uwagi. To wystarczający powód do tego, żeby poczuć się zazdrosną. Możesz czuć zazdrość o czas, który poświęca innej dziewczynie.


Myślę, że warto Twojemu chłopakowi uświadomić to, że nie tylko fizyczna zdrada jest bolesna i że czujesz niepokój z powodu jego zaangażowania się w kontakty z koleżanką. Nie możesz mu niczego zabraniać, jednak, jeżeli Twój chłopak Cię kocha, masz prawo przypomnieć mu o tym, że Ty i Twoje uczucia powinny być dla niego na tyle ważne, żeby nie uciekał od rozmowy o tym, co sprawia, że przestałaś czuć się bezpiecznie w Waszym związku.


Dla mnie miłość to uwaga zwrócona ku drugiej osobie i dbanie o to, żeby czuła się dobrze. Jeśli tej troski o partnera w związku nie ma, to myślę, że warto zastanowić się nad tym, na czym opiera się taki związek? Myślę, że warto, żebyście skupili się na Waszej relacji, zastanowili się wspólnie nad tym, czy jest coś w Waszym związku, co Wam przeszkadza, co można byłoby zmienić? Jak zadbać o Wasz związek, żeby każde z Was czuło się dobrze i bezpiecznie z partnerem. Może zastanowicie się nad tym, jak możecie urozmaicić Wasze bycie razem, wprowadzić w Waszą relację świeży powiew czegoś nowego, żeby monotonia nie wkradła się do Waszego związku.


Pozdrawiamy serdecznie,
Psychorada.pl


Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.