Jak traktować ludzi, aby zawsze mieć z nimi udane relacje zawodowe i prywatne?

"Jest coś, czego pożądamy wszyscy. Uczucie, którego  pragnie kaAneta Styńskażdy z nas bez względu na płeć, rasę czy klasę społeczną. John Dewey, najwybitniejszy filozof w historii Stanów Zjednoczonych, stwierdził, że najgłębszą potrzebą ludzkiej natury jest żądza bycia ważnym.

To teoria niepodważalna — wszyscy chcemy czuć, że w historii tego szalonego świata odgrywamy znaczącą rolę.

Ludzie czasem dokonują rzeczy wręcz absurdalnych, byleby zwrócić na siebie uwagę. W dzieciństwie miałem kolegę, który, by zainteresować sobą innych, nauczył się na zawołanie… wymiotować."

 

To pierwszy akapit z ksiażki "Sztuka przyciągania ludzi" która wczoraj miała swoją premierę wydawniczą (fragment możesz bezpłatnie ściągnąć stąd).

 

Jeśli interesują Cię metody, dzięki którym staniesz się osobą otoczoną wianuszkiem takich osób, których towarzystwo będzie dla Ciebie właściwe, to zachęcam Cię do kupienia tej publikacji. Kosztuje tylko 17,70 zł. Jeśli publikacja nie spełni Twoich oczekiwań, Wydawnictwo które ją wydało, zobowiązuje się do zwrotu pieniędzy, wiec nic nie ryzykujesz.

 

Ale nie o tym chciałam pisać...  Istotą sukcesu w życiu jest umiejętność, takiego komunikowania się z ludźmi, aby zaskarbić sobie ich sympatię. Wiadomo, ze jeśli ktoś Cię lubi, to lepiej Cię ocenia, przymyka oko na Twoje niedociągnięcia i traktuje zdecydowanie lepiej od pozostałych osób, które są neutralne czy wręcz nieprzychylne. 

 

W podejściu do zjednywania sobie ludzi wcale nie chodzi o  lizusostwo. Tu istotą jest postawa, która mówi innym "Ja jestem OK, i TY jesteś OK". To postawa, która akceptuje odmienność innych osób, pozwala ludziom realizować siebie na swój indywidualny sposób, wspiera rozwój osób trzecich. Słowem to postawa, która sprawia, że ludzie sami zaczynają lgnąc do Ciebie.

 

Teraz tylko musisz podjąć decyzję -> jakich osób w swoim otoczeniu pragniesz? Z kim faktycznie chcesz utrzymywać kontakty? - bo nie jest sztuką być otoczonym przez osoby, które Cię wykorzystują.

 

Niedawno zrobiłam ciekawy eksperyment (dość gwałtowny w skutkach, ale o tym poniżej) mający na celu eliminację w mojego życia tych osób, które mi świadomie lub nieświadomie szkodzą czy też przeszkadzają w rozwoju osobistym i szczęśliwym życiu. W tym celu zrobiłam kilkudniową afirmację o treści:

 

"Chcę, aby z mojego życia odeszły w trybie natychmiastowym wszystkie te osoby, które mnie krzywdzą i ograniczają lub powstrzymują mój właściwy rozwój osobisty. Chcę aby otaczały mnie tylko takie osoby, dzięki którym mój rozwój osobisty i moje szczęście będzie idealnie się kształtować".

 

Skutki tej afirmacji były szybkie i bardzo gwałtowne (pewnie przez ten tryb natychmiastowy ;). W ciągu ok. 10 dni, 3 osoby, o których myślałam do tej pory, że są ok, albo zrobiły w stosunku do mnie coś takiego, że włos sie na głowie jeży i siłą rzeczy, nasze wspólne relacje nie mogą być nadal podtrzymywane. A 1 osoba, po prostu zadzwoniła i się wycofała ze współpracy. Dodam, że to były różne osoby, z jednymi byłam na bardzo bliskiej stopie koleżeńskiej i zawodowej i znałam się bardzo długo, z innymi te kontakty były krótkie i niezbyt intensywne.

 

Ale istotą tych kontaktów było to, że nie były to osoby, które były własciwe dla mnie i mojego dalszego życia. Nie znaczy to, że te osoby są "złe". Oznacza tylko tyle, że są nieodpowiednie dla mnie i mojego życia. Zatem taka naturalna "zamiana miejsc" jest wbrew początkowym przykrościom, smutkowi czy rozczarowaniu czymś zbawiennym. Początkowo jest trudno poradzić sobie, ze świadomością, że ludzie z którymi jest się w bliskich relacjach są osobami ograniczającymi Twoje szczęście. Ale tylko zrozumienie tego, że masz możliwość, a wręcz obowiązek być w swoim życiu szczęśliwym, sprawia, że można zapanować nad przykrymi emocjami.

 

Ponad to, w ciągu kolejnych 3-4 dni, 2 osoby, które znałam już jakiś czas, ale ostatnio rzadko mieliśmy kontakt, po prostu zaczęły intensyfikować nasze spotkania. Zaczęły się maile, skypy, a z tego urósł plan na 2 bardzo fajne i rozwojowe przedsięwzięcia.

 

Okazuje się, że tylko 10% tego, jak długo żyje człowiek, jest podyktowane jego genami. Pozostałe 90% tym, jak żyje. Grupa amerykańskich psychologów, dietetyków i lekarzy postanowiła zbadać życie kilkunastu 100-kilkuletnich szczęśliwców z całego świata, aby stworzyć formułę uniwersalnych zasad długiego i szczęśliwego życia.


Osoby, które żyły minimum 105 lat otaczały się odpowiednimi ludźmi i mądrze ich dobierali. Wiedzieli, że zawsze mogą na nich polegać. Pewność tę wypracowali sposobem, jaki traktowali innych przez całe swoje życie.

 

Osoby, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ nie tylko na to, co myślimy o życiu i świecie, ale też na to, kim jesteśmy i jak wyglądamy. Jeśli ciągle przebywasz z malkontentami, sam masz ochotę ciągle narzekać. Jeśli Twoi koledzy z pracy są otwarci, pełni entuzjazmu i energii – zarażasz się tym od nich. Chcąc stać się człowiekiem sukcesu, jak najczęściej przebywaj z ludźmi, którzy mają doceniane przez Ciebie osiągnięcia lub dążą do nich, myśląc w podobny sposób co Ty. 

 

Dlatego też taka naturalna eliminacja osób, które stoją na drodze Twojemu zadowoleniu z życia, jest wręcz Twoim obowiązkiem.  Często ze względu na sentymenty, czy różne uwikłania emocjonalne, dajemy się latami trzymać w toksycznych dla nas relacjach.

 

Zrób teraz szybkie ćwiczenie:
Napisz imiona pięciu osób z którymi najczęściej utrzymujesz jakiekolwiek kontakty. Mogą to być osoby z Twojego otoczeni aparywatnego, jak i z miejsca pracy.

Pomyśl o tych osobach, jakie są (miłe/niemiłe, chude/grube, oczytane/nieoczytane, inwestujące w swoją przyszłość intelektualną, finansową, duchową/nie inwestujace, itd.). Wypisz ich cechy i popatrz na nie pod kątem wszystkich tych cech które są dla Ciebie ważne.  Miej na uwadze, że jeśli 3 Twoich najbliższych przyjaciół jest otyłych, istnieje 50% szansy, że i Twoja waga stanie się zbyt wysoka... To prawo działa w stosunku do każdej cechy.

 

Podam Ci przykład:
Jeśli w danej rodzinie dominuje model rozwodów, bo np. Twoi rodzice są rozwiedzeni, i ich rodzeństwo również, to że Ty możesz stać się kolejną ofiarą nieudanego doboru partnera, czy w następstwie tego, ofiarą rozwodu (warsztat "Jak żyć po rozwodzie"), narażającą swoje dzieci na to samo, daje Ci 50% szansy, że tak się niestety stanie.

 

Tylko pracując nad sobą, nad swoim rozwojem osobistym, swoimi relacjami z innymi osobami, możesz zmienić schemat działania, ktory masz wgrywany od dzieciństwa. Nie ma innej drogi. Wszystko to co dzisiaj Ci się przytrafia, jest konsekwencja tego wszystkiego, co zadziało się w twojej bliższej i dalszej przeszłości. A przeszłości już nie zmienisz, więc nie ma co się nad nią roztkliwiać. 

 

Tylko dzisiaj, tworzące Twoją przyszłość, powinno mieć dla Ciebie znaczenie. Bo DZISIAJ jest początkiem Twojego nowego wspaniałego życia, które możesz sobie samodzielnie zaplanować.  Potem zostaje już tylko realizacja planu :)

 

Wydawnictwo Złote Myśli, które wydało ksiażkę "Sztuka przyciągania ludzi"dorzuciło do niej bonus - kupon na 100% rabatu na kurs Psychorady pt. "Jak w 31 dni zostać Superbohaterem swojego życia". Jednak już po jednym dniu (dzień po premierze) wszystkie bonusowe kursy zostały już rozdane.

Ale... abyś nie był stratny, jeśli czujesz, że chcesz uczestniczyć w tym kursie to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Powiększyłam pulę dodatkowych nagród dla wszystkich tych osób, które chcą kupić tę ksiażkę, i teraz każdy kto kupi książkę, po zakupie otrzyma bonusowy kupon rabatowy na 50% wartości kursu. Czyli cała inwestycja wyniesie 17,70 zł (ksiazka) + miesięczny kurs za połowę ceny tj. 23,50 zł = 41,20 zł.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Aneta Styńska
właścicielka Psychorada.pl

 


UWAGA!
Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.  


Polecamy:
Kursy i szkolenia:

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.