Trójkąt miłosny

Możesz rozwiązać wszystkie intymne problemy w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Trójkąt miłosny

Problem:

Mam problem, potrzebuję porad, dorad, nie wiem sam. Może zacznę opisywać swoja głupią sytuację.Mam dziewczynę, Natalkę :)


24 grudnia będzie 2 lata, jak jesteśmy razem, od roku nie ufamy sobie. Ona mi nie ufa, bo to i to, ja jej nie ufam, bo pracuję za granicą i jak często dzwoniłem do niej, pytając, co robi, odpowiadała, że kładzie się spać, a chodziła na dyskoteki i pewnego dnia za dużo wypiła i nie dużo brakowało i no wie Pani, ale opamiętała się sama. Zmieniło się to, już nie chodzi na dyskoteki, nie ma żadnych kontaktów, które mogłyby mnie niepokoić, tylko po prostu sobie nie ufamy.


Aż tu w końcu byłem na wakacjach w Polsce, na Mazurach i moja młodsza siostra przyjechała z koleżanką z Niemiec, Basią, koleżanką Portugalką Beccą i wiem, głupio, że to tak piszę, prosząc o pomoc, ale naprawdę chcę, by ktoś mi doradził. I wie Pani, koleżanka ładna, młoda, ciało jak ze sceny i się stało. Zbliżyliśmy się do siebie raz, drugi, teraz w Niemczech trzeci. Zakochała się i nie ukrywam, że ja też. Kocham swoją Natalkę, kocham Beccę, to dziwne, wiem, ale cóż...Z Natalką ciągłe kłótnie wywołane brakiem zaufania. Owszem, nie dziwię się teraz jej, że mi nie ufa, ale nie wie, że Becca i ja coś tam. Natalka mnie potrzebuje, nie chcę jej zostawić, BO JĄ KOCHAM. Becca płacze, ciągle prosi, bym w końcu Natalkę zostawił.Rozmawiałem na ten temat z Beccą, przepraszałem ją. Na początku mówiłem, że to moja wina, mój wielki błąd. Ona tłumaczy, że to wina moja, ale nie błąd, tak miało się stać...Więc naprawdę proszę o pomoc. Proszę, plisZ góry dziękuję i pozdrawiamOdpowiedź psychologa:

Dziękuję Ci, że podzieliłeś się ze mną problemem, który Ci dokucza.


Rozumiem, że trudne może być bycie jednocześnie w dwóch związkach. Mogą pojawiać się wyrzuty sumienia, poczucie, że jesteś nie w porządku wobec swojej dziewczyny, która nie wie o tej drugiej, także obawa o to, że dowie się w jakiś sposób o tym, że jesteś równocześnie z inną dziewczyną. Taka sytuacja może być mocno stresująca dla Ciebie. Rozumiem, że nie chcesz w niej dłużej tkwić, postanowiłeś zdecydować, z którą dziewczyną dalej być.Pracujesz za granicą, więc Wasze kontakty z Natalką są w związku z tym bardzo ograniczone, na co dzień rozmawiacie ze sobą jedynie przez telefon. Trudno jest stworzyć dobry, trwały związek na odległość. Każde z Was potrzebuje zapewne bliskości, również tej fizycznej. Piszesz, że kochasz Natalkę, chcesz być z nią, mimo że Becca zauroczyła Cię fizycznie (jej ciało, budzące w Tobie pożądanie), a jej prośby o to, żebyś z nią był, powodują, że mięknie Ci serce.Adasiu, piszesz o tym, że nie ma i nie było zaufania pomiędzy Tobą a Natalką. Często jest tak, że nie mamy zaufania do partnera wtedy, kiedy nie ufamy samemu sobie. Kiedy czujemy, że nam może być trudno być wiernym partnerowi, myślimy często, że partner może czuć podobnie.Nie wiem, z jakiego powodu Ty rozpocząłeś znajomość z Beccą. Dobrze byłoby, gdybyś sam zastanowił się nad tym. Czy było tak, że czegoś brakowało Ci w związku z Natalką? Jeżeli tak i tego szukałeś u innej dziewczyny, zastanów się, jak można by było zmienić coś w Waszym związku z Natalką, żeby był on pełniejszy, lepszy? Co daje Ci bycie z Beccą, czego nie możesz otrzymać w związku z Natalią? Może być i tak, że sama odległość i potrzeba kontaktów fizycznych przyczyniła się do tego, że zacząłeś romans z Beccą.Adasiu, ta sytuacja, która się wydarzyła, może Ci pokazywać, że trudno jest Ci być z dziewczyną na odległość, kiedy Ty mieszkasz w innym kraju, daleko od niej.Myślę sobie, że Wasz związek z Natalką miałby szansę ponownie rozkwitnąć, gdybyście mogli być razem. Nie wiem, jak długo zamierzasz pracować za granicą, może byłoby możliwe, żeby Natalia przyjechała do Ciebie, żebyście zamieszkali razem?

Napisałam, że widzę szansę dla Waszego związku z Natalką, ponieważ zauważyłam, że bardzo ciepło wyrażasz się o niej. Piszesz, że ją kochasz, że boisz się tego, że mógłbyś ją stracić. Becca natomiast, z tego co piszesz, urzekła Cię swoim pięknym ciałem. Być może romans z Beccą jest przelotnym zauroczeniem? Pamiętaj, że namiętność w trakcie trwania związku często maleje, przemienia się bardziej w czułość.Zastanów się, z którą dziewczyną lepiej się czujesz na co dzień, z którą lubisz spędzać czas, możesz się wspólnie czymś zachwycić, bo łączą Was podobne zainteresowania? Może w ten sposób łatwiej Ci będzie poczuć, która z nich jest dla Ciebie ważniejsza. Możesz też wyobrazić sobie, że każda z nich znika z Twojego życia. Jak przeżywasz rozstanie z Natalią, jak się czujesz, kiedy odchodzi Becca?Czasem dobrze jest dać sobie czas na podjęcie ważnych decyzji. Może dobrze by było, żebyś na jakiś czas rozstał się z Natalią i z Beccą, dał sobie czas na poczucie tego, z którą z nich chcesz być, za która mocniej tęsknisz. Może się też okazać, że żadna z nich nie jest dziewczyną, z którą bycie jest dla Ciebie wystarczające na tyle, że nie będziesz szukał gdzie indziej tego, czego brakuje Ci w obu związkach.Pamiętaj, że ważne jest to, żebyś w wyborze partnerki nie kierował się litością. Jeżeli tak zrobisz, żadne z Was nie będzie szczęśliwe, pozbawisz siebie i dziewczynę, z którą będziesz, możliwości doświadczenia w pełni miłości, takiej, w której można czuć się kochanym i samemu kochać. Niestety, sam musisz podjąć decyzję, którą z dziewczyn wybrać, ja mogę tylko pomóc Ci w tym wyborze.Pozdrawiam Cię serdecznie,
Psychorada.pl

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.