Jak zapomnieć o byłej?

Możesz rozwiązać wszystkie intymne problemy w Twoim życiu. Profesjonalnie, skutecznie i anonimowo. 

 

Po rozstaniu

Jak zapomnieć o byłej?


Mój facet nie umie zapomnieć o swojej byłej. Minęło już 5 lat, odkąd się rozstali, a on po obejrzeniu jej fotek na naszej-klasie nieustannie o niej gada! Nie może się opanować, a wie, że mnie to doprowadza do wściekłości. Kiedyś ona go zdradziła, teraz wysyła mu zaproszenie na naszą-klasę i proponowała kilkakrotnie spotkanie. Odmówił, ale mam wrażenie, że ona go omotała! Zaczął zachowywać się jak małolat zakochany w koleżance z klasy, chyba przez to wszystko zwariuję. Nie wiem, co robić, pokazałam mu już przecież, że tego nie toleruję, ale on uważa, że w jego zachowaniu nie ma nic złego.Odpowiedź seksuologa:

Pisze pani, że partner jakiś czas temu odnowił znajomość z byłą dziewczyną. Zapewne niegdyś tamta kobieta była dla niego bardzo ważna. Skrzywdziła go, ale z upływem lat wybaczył jej i nie ma żalu. Z uwagi na to, co ich łączyło, pragną się spotkać. Odrodzenie dawnej znajomości wywołało w Pani mężczyźnie dużo emocji.


To dlatego wciąż podejmuje temat swojej byłej. Pani czuje się w tej sytuacji bardzo niepewnie, obawia się, by parter nie powrócił do dawnej miłości - stąd to zdenerwowanie i frustracja. Proszę porozmawiać z mężczyzną. Opisać mu swoje lęki i złość, wyjaśnić, jak ważna jest dla Pani kwestia jego zerwania z przeszłością. On także źle czułby się w sytuacji, kiedy flirtowałaby Pani z kolegą.


Zaufanie w związku jest bardzo istotnym elementem. Jeśli partner swoim zachowaniem burzy Pani poczucie bezpieczeństwa, należy wyjaśnić z nim tę sytuację. Warto spytać, do czego zmierza i co chce osiągnąć poprzez odnawianie relacji z byłą dziewczyną oraz jak wyobraża sobie Waszą przyszłość.


Pozdrawiam serdecznie,
Anna Zawadzka, seksuolog

 

Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.


Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.