Ciągle myślę o seksie!

niedziela, 6 lutego 2011

:: Doświadczony psycholog pomoże Ci rozwiązac problemy w związku. Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Nie wiem co się ze mną stało, ale myślę ciągle o seksie! Mam   partnera ale widzę że on nie ma takich potrzeb jak ja. Aż mi głupio przed nim. Wcześniej jakoś nie miałam takiej ochoty. Teraz mam 27 lat i czuję że mogłabym to robić kilka razy dziennie. Nie  wiem dlaczego tak się dzieje. Czy dlatego że dochodzę do 30-tki,  czy to z powodu braku zajęć, bo nie pracuję obecnie i mało jestem zmęczona. Skąd się bierze ten apetyt na seks? Czy to wiek?”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 


Potrzeby seksualne zależą od wielu czynników. Przede wszystkim ogromny wpływ mają hormony zmieniające swoje natężenie w cyklu miesięcznym. Powodują , że największy apetyt na seks przypada w dni płodne, czyli w owulację. Nie mały wpływ ma także brak obciążeń psychicznych, poczucie relaksu, wewnętrznego spokoju i harmonii.


Wiek nie kształtuje w bezpośredni sposób potrzeb seksualnych, ale niewątpliwie warunkuje je  pośrednio. Zazwyczaj kobiety około 30 roku życia doskonale już znają swoje ciało, reakcje fizjologiczne a także potrzeby seksualne. Potrafią bez skrępowania komunikować swoje pragnienia partnerowi. Nie poddają się biernie aktowi seksualnemu, ale czynnie w nim uczestnicząc, dbają o czerpanie korzyści także dla samych siebie.


Nie bez znaczenia pozostaje także jakość związku partnerskiego. Jeśli kobieta jest  bezpieczna, kochana i ma poczucie stabilizacji uczuciowej, wówczas chętniej podejmuje kontakty seksualne. Istotnym czynnikiem jest także osobowość kobiety oraz temperament uwarunkowany biologicznie. Najaktywniejsze są panie akceptujące własne ciało, mające poczucie samospełnienia w życiu zawodowym i prywatnym, inwestujące w samorozwój i zachowujące znaczną niezależność w związku z mężczyzną.


Duży potencjał seksualny jest raczej powodem do radości niż problemem, gdyż zazwyczaj świadczy o zdrowiu i dobrej kondycji psychicznej. Może więc warto korzystać z tego okresu i dostarczać sobie więcej niż odrobinę przyjemności:)

 

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.