Czy jesteś zadowolony_a z pracy?

wtorek, 18 kwietnia 2023

:: Konsultacje Skype online - umów najbliższy termin >

Zadowolenie z pracyWszyscy wiemy, że osiągnięcie zadowolenia, satysfakcji z pracy bywa trudne, ale jest możliwe.

Co może Ci pomóc?

Po pierwsze znajdź pracę odpowiednią do swoich zainteresowań. Dzięki temu będziesz mieć większą motywację do pracy i łatwiej będzie ci osiągać cele.

Po drugie znajdź równowagę między tym co robisz zawodowo, a życiem prywatnym. Dużo się o tym ale wcale nie jest to takie łatwe. Czas odpoczynku, czas z rodziną czy przyjaciółmi jest bardzo ważny dla dobrostanu każdego człowieka.

Po trzecie - skoncentruj się na pozytywnym aspekcie pracy. Zamiast koncentrować się na negatywnym czynniku, lepiej jest zwrócić uwagę na to, co lubisz w swojej pracy. Czasem praca ma w sobie elementy, których nie lubisz a po prostu musisz je wykonać. Staraj się nie poświęcać temu zbyt wielu emocji.

Po czwarte nawiąż pozytywne i życzliwe relacje w miejscu pracy. Dzięki temu będzie bardziej zadowolony_a z pracy, a przebywanie w niej stanie się jeszcze przyjemniejsze. Fajna interesująca praca z ludźmi z których lubisz i wśród których czujesz się dobrze, na pewno daje więcej przyjemności.

Po piąte rozwijaj swoje kompetencje i talenty, rozwój zawodowy może przynieść wiele satysfakcji, a dodatkowo możesz poszerzyć swoje możliwości czy zwiększyć szansę na awans.

Po szóste skorzystaj z możliwości, dodatkowe ubezpieczenie, plan zdrowotny, albo szkolenia. Warto rozmawiać o tym czego potrzebujesz, bo może jest szansa dopasowania benefitów do ciebie.

Coraz częściej organizacje chcą dawać od siebie, aby pracowników zatrzymać i zwiększyć satysfakcję z pracy, warto o tym pamiętać, że zwykle pracodawcy też na tobie zależy, a przynajmniej powinno.

Badania pokazują, że ludzie, którzy czują się zadowoleni z pracy, zwykle osiągają lepsze wyniki i są bardziej skuteczni w swojej pracy. To wystarczający powód aby pracodawca dbał o to, jak czują się ludzie, z którymi współpracuje.

 

Alicja Krawczyk

psycholog >
P
raktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

 

   

Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.