Czy my w ogóle do siebie pasujemy?

czwartek, 20 sierpnia 2015

 

RozwódW każdym, nawet tym na pozór idealnym związku wcześniej czy później dochodzi do konfliktów - mniejszych czy większych.

 

 

Jest to nieuniknione i naturalne w relacji dwojga ludzi - jeśli w jakimś związku nie ma różnicy zdań i konstruktywnych kłótni to znaczy, że jedna z osób z jakiś przyczyn nie wyraża lub nie broni swojego zdania, szczęśliwy związek może być tu tylko pozorem.

 

Szczególnie po wakacjach wiele par może odczuwać braku satysfakcji z relacji z partnerem. Po gorączkowych przygotowaniach do wakacji, nagle okazuje się, że sam wyjazd nie był tak wspaniały, jak miał być, a partner czy partnerka nie był ideałem. To frustrujące i rozczarowujące. Taka sytuacja często ma miejsce wtedy, gdy na codzień para spędza ze sobą mało czasu i nagle ma być ze sobą 24 godziny na dobę przez 10 czy więcej dni. Wtedy dopiero okazuje się, jak mało łączy i jak wiele dzieli.

 

Za to, co się dzieje w relacji, odpowiedzialność ponoszą dwie osoby, to, czy w związku jest dobrze, źle, czy właśnie zaczyna się coś psuć, zazwyczaj jest wynikiem spadku zaangażowania, dbania o relację u którego dochodzi po części u obu ze stron. Związek, aby był satysfakcjonujący dwie strony powinny nad nim pracować, aby uniknąć sytuacji, której później obie strony będą żałować.

 

Zachęcam do przeczytania dwóch artykułów:

 

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Styńska
psycholog, psychoedukatorka
Właścicielka Psychorada.pl

___________________________________________________________________________________________________________

Jak rozwiązać intymne problemy w Twoim związku
- profesjonalnie, skutecznie i anonimowo?

__________________________________________________________________________________________________________

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.