Czy warto iść na terapię dla par?

piątek, 8 lipca 2022

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

Terapia par

Z pewnością wiele par się zastanawia czy terapia par jest dla nich. Czy poddanie terapii związku cokolwiek zmieni w ich sytuacji, czy rzeczywiście jest szansa aby się poprawiło. Jest wiele pytań, czy taka pomoc dla par, porady dla par w kryzysie będą w ogóle czymś co będziemy w stanie przyjąć? Dobrze, że się nad tym zastanawiasz, to znaczy, że nie wiesz na czym polega pomoc psychologiczna dla par, ale o tym później.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto sięgać po psychoterapię dla par, to znaczy, że wasz związek przechodzi problemy małżeńskie, a ty czujesz, że sam czy sama tego już nie udźwigniesz.

Zdaj sobie zatem pytanie czy warto się z tym zmagać samodzielnie, jeśli do tej pory sami nie potrafiliście sobie poradzić, to może znaczyć, że taka terapia związkowa pomoże wam odnaleźć nić porozumienia.

 

Ile kosztuje terapia dla par?

Koszt terapii dla par jest uzależniony od tego kto ją prowadzi, ale też od tego gdzie się to odbywa. Zazwyczaj jest to kilkadziesiąt złotych więcej niż terapia indywidualna, czy sesje indywidualne. Chociażby dlatego, że uczestniczą dwie osoby i obydwie muszą zostać wysłuchane.

 

O czym rozmawiać na terapii par?

Podczas terapii dla par mówimy o tym czego nam w związku brakuje, albo co się wydarzyło i nas poróżniło. Możemy też opowiedzieć o tym jak wyglądać powinien nasz wymarzony związek.

Istotne jest też, to co łączy ciebie i twojego partnera. Jaka jest wasza motywacja do naprawienia relacji, ale też co chcesz naprawić. Czasem mówimy o rozterkach i braku zaufania. Ogólnie chodzi o rozmowę o tym, co was doprowadziło do tego miejsca.

 

W czym pomaga terapia małżeńska?

Terapia małżeńska pomaga odnaleźć na nowo drogę do siebie nawzajem, do swojej intymności i bliskości. Pomaga też lepiej się dogadywać, a czasem po prostu zauważyć, co robimy niefajnego w naszym związku, abyśmy mogli to naprawić. Albo po prostu uczy jak komunikować się lepiej, aby usłyszeć co druga strona chce nam rzeczywiście przekazać, a czasem twoja interpretacja nie pozwala na dostrzeżenie rzeczywistych intencji partnera.

 

Na czym polega psychoterapia par?

Psychoterapia pary polega na tym, że pracujesz na sesji ale i pomiędzy nimi. Obserwujesz siebie i swoje reakcje, na to co mówi i robi partner, poddajesz refleksji. Podejmujesz próbę zamiany nawyków, które nie sprzyjają związkowi ale i tobie. W tym wypadku klientem jest wasz związek, a nie interes jednostki. Szukamy rozwiązań win-win, takich które służą relacji, a przy tym związkowi.

 

Alicja Krawczyk
Psycholog 
Doradca Zawodowy
Patktyk Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

 

   

Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.