Jak działa ludzka psychika

poniedziałek, 9 maja 2016

> Polecamy Coching ZawodowyCoaching Wizerunku, Diet Coaching oraz Life Coaching.

 

My ludzie, jesteśmy tak skonstruowani, że większość z nas wiecznie chodzi niezadowolona. Przysłowiowa szklanka, zawsze jest w połowie pusta, a my skupiamy się na drobnych porażkach, umniejszając osiągane sukcesy. Lubimy ścigać się sami ze sobą. Większa premia, większa firma, większe zakupy, droższa sukienka. No i dieta. Jak chudnąć, to tak, żeby furczało! Tak, żeby można było się pochwalić! Tak, żeby po miesiącu nikt Cię nie poznał!
Żyjemy w biegu. Nie mamy czasu dla siebie, dla najbliższych. Szybko tracimy cierpliwość. Wszystko chcemy szybko, dużo, już!


Niestety nie tędy droga. Żyjąc w ten sposób, można przeżyć całe życie i nawet go nie zauważyć. Po co ten pośpiech? Robiąc coś w pośpiechu, często mylimy się. Musimy poprawiać i w efekcie zajmuje nam to dwa razy więcej czasu. Z dietą jest podobnie.
Albo odchudzisz się szybko i będziesz musiał dietę powtórzyć, albo zrobisz to raz, porządnie, z głową, a będziesz miał spokój na długi czas.

Popełniane błędy


Największym błędem, jaki popełniamy, jest myślenie na NIE. Negatywne myślenie.

  • "Nie chcę być gruby."   -   "Jestem gruby."    -   („Nie jestem chudy”).
  • "Nie chcę być głupi!"   -   "Jestem głupi!"   -    („Nie jestem mądry”.)
    Ale co to tak naprawdę oznacza? "Nie chcę być gruby". Czyli jaki?

 

  • Czyli jaki? Chcesz mieć odpowiednią do wzrostu wagę czy płaski brzuch?
  • Chcesz czuć się atrakcyjnie czy nosić mniejszy rozmiar? 

 

Jeżeli nie będziesz wiedział, czego dokładnie pragniesz,
to jak masz osiągnąć swój cel?

 

To tak, jakby chcieć jechać na wczasy nad ciepłe morze. I co z tego wynika? Dokładnie nic. Samo „chciejstwo” w żaden sposób nie wyśle Cię na wczasy. Zwłaszcza, że miejsce jest nieprecyzyjne.

Jeśli powiesz, że z początkiem czerwca tego roku chcesz lecieć do San Remo, to będzie już dużo. Jeżeli doprecyzujesz, że chcesz zamieszkać w hotelu z widokiem na plażę, a hotel ma mieć cztery gwiazdki, to będzie bardzo dużo.

A jeżeli powiesz, że byłeś w biurze podróży, gdzie zarezerwowałeś wakacje w San Remo, w okresie 3-10 czerwca i będziesz mieszkał w hotelu La Rosa Dei Venti, to będzie oznaczało, że lecisz na wakacje! Tak samo jest z odchudzaniem. Dokładnie tak samo.
Jeżeli określisz swój cel mało precyzyjnie, to jak masz do niego dotrzeć? Musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz  osiągnąć.

 

Barbara Lech
Coach

Artykuł pochodzi z książki Basi pt. "Motywator Dietetyczny"
W Psychoradzie Basia prowadzi Coaching Wizerunku, Diet Coach oraz Life Coaching. na który zapraszamy w jej imieniu :)

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.