Lepiej pisać czy mówić o ważnych sprawach?

poniedziałek, 5 czerwca 2017

psycholog przez email

Są osoby, które bez przerwy gadają jak najęte, inne z kolei wolą milczeć i przelać na papier ważne przemyślenia.

Do której grupy Ty należysz?

Najlepszą metodą by pozostać w harmonii z samym sobą jest systematyczny wgląd w swoje wnętrze, wsłuchiwanie się w siebie, w swój organizm, swoje pragnienia, codzienne życie. I bieżąca weryfikacja występujących problemów.

Można to robić na kilka sposób, jednak dwa z nich są najlepsze.

 

1. Pisanie o swoich problemach

Korzyści z pisania są ogromne - nie dość, że możesz "wywalić" z siebie wszystko to co w Tobie zalega, bez obawy o to, ze ktoś się za to na Ciebie obrazi czy skrytykuje, to nie musisz się przejmować, że piszesz z błędami ortograficznymi i stylistycznymi. Możesz napisać absolutnie wszystko (nawet to najciemniejsze, co w Tobie jest). A co więcej dzięki temu odczujesz ulgę, relaks i pozbędziesz się stresu!

Możesz pisać do szuflady, ale możesz też pisać do mnie :) Polecam Ci nową formę kontaktu ze mną - Miesięczną Opiekę Psychologiczną. Jest tylko jeden haczyk... musisz lubić pisać.

 

2. Rozmawianie o ważnych wsprawach

Niby każdy człowiek wie, że nie można się niekomunikować, a jednak ilość nieporozumień wśród ludzi rośnie na potęgę. Coraz mniej osób wie czym tak naprawdę jest dobra komunikacja i do czego ma człowieka doprowadzić. Polecam Ci mój trening "21 kroków do udanej komunikacji".  Podczas zajęć będziesz ze mną ćwiczyć te umiejętności, które zamiast być rozwijane, są przeważnie skutecznie tłumione przez nieżyczliwych - często sfrustrowanych ludzi - którzy za pomocą wielu metod wywierania wpływu, skutecznie niszczą w człowieku poczucie własnej wartości. Mogą to być osoby z bezpośredniego otoczenia (np. z domu, czy z miejsca pracy) czy osoby, których destrukcyjnemu wpływowi, ulega się nawet na odległość.

 

Zdecyduj co będzie lepsze dla Ciebie

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomocy psychologicznej on-line, polecam Ci artykuły na ten temat:

 

Pozdrawiam Cię serdecznie
Aneta Styńska
psycholog, psychoedukator, właściciel Psychorada.pl

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.