Niewiarygodny eksperyment emocjonalny

poniedziałek, 9 maja 2016

> Polecamy Coching ZawodowyCoaching Wizerunku, Diet Coaching oraz Life Coaching.

 

masaru-emotoJapoński naukowiec Masaru Emoto w wyniku swoich eksperymentów odkrył, że woda reaguje na nasze myśli i słowa, muzykę i symbole. Zależnie od tego, jakiej intencji była poddawana, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne.


Woda, która była poddawana muzyce klasycznej, do której wypowiadano słowa "dziękuję" i "kocham cię", utworzyła po zamrożeniu piękne formy. Ta, którą poddawano ciągłej krytyce, wypowiadano słowa "nienawidzę cię" oraz "przez ciebie choruję", tworzyła brzydkie formy po zamrożeniu. W internecie jest sporo zdjęć, pooglądaj.


Człowiek składa się w ok. 70% z wody...
Daje Ci to do myślenia?


Jeżeli chcesz sprawdzić, jaką siłę mają słowa i to, co myślisz, zrób eksperyment dr. Emoto.
Ugotuj torebkę ryżu i umieść równe porcje w dwóch identycznych słoikach. Na jednym naklej napis "Kocham Cię", na drugim "Ty głupku". Postaw zakręcone słoiki w spokojnym miejscu. Codziennie mów do każdego (wiem, że to wydaje się dziwne) słowa z kartki w odpowiedni sposób. Trzymając słoik wypowiadaj słowa "Kocham Cię" z czułością i miłością, na głos i w myślach. Do drugiego "Ty głupku" z odpowiednią dozą złości, żalu i niechęci. Realizuj projekt przez miesiąc, wypowiadaj i myśl te słowa 2-3 razy dziennie trzymając słoik w rękach. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać... Ci, którzy przeprowadzili ten eksperyment, zgłaszali, że ryż z napisem "kocham cię"częściowo sfermentował i zaczął wydzielać przyjemny aromat. Ten, do którego mówiono “ty głupku” zrobił sie ciemny, spleśniał i wydzielał wstrętny zapach. Mogę to potwierdzić.

Skorzystaj z coachingu i dowiedz się co sprawia, że nie wzrastasz tak szybko, jak możesz.

Barbara Lech
Coach
Artykuł pochodzi z książki "Motywator Dietetyczny"

 

PS Jeśli chcesz osiągnąć sukces koniecznie zmień swój sposób myślenia i działania. Może Ci w tym pomóc Autorka tego artykułu Basia Lech, która jest coachem. Zobacz co może dla Ciebie zrobić >

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Komentarze z Facebooka:

Napisz co myślisz - pytania i merytoryczne komentarze zawsze mile widziane!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.