Po co komu doradca zawodowy?

czwartek, 18 marca 2021

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

depresja

Po co komu doradca zawodowy?

Doradca zawodowy udziela pomocy młodzieży i dorosłym w wyborze zawodu, kierunku kształcenia czy dalszego szkolenia. Uwzględnia przy tym możliwości psychofizyczne, sytuację życiową jak i potrzeby rynku pracy i możliwości systemu edukacyjnego - taka jest definicja.

A co to właściwie oznacza? Doradca, za pomocą różnych narzędzi, pomaga w wyborze kariery, czyli pomaga wybrać odpowiednią szkołę, kierunek studiów czy kurs. Bierze pod uwagę wiele czynników, takich jak: preferencje, kompetencje, umiejętności, cechy charakteru, temperament czy marzenia. Czyli wszystko to, co może mieć wpływ na to, czy odnajdziesz się w danym zawodzie.

Po co Ci ten doradca? Pokaże jak możesz poszukiwać pracy, powie Ci gdzie możesz skutecznie jej szukać. A jeśli nie będziesz wiedzieć, co chcesz w życiu robić, doradca pomoże Ci, w dopasowaniu do Twoich możliwości, wybrać właściwą szkołę, studia czy kursy.  Pomoże przygotować dokumenty aplikacyjne, powie Ci jak zrobić to dobrze, aby Twoja aplikacja była atramkcyjna dla pracodawcy. Ale może też zwyczajnie uświadomić, że nie wszystkie zawody są odpowiednie dla Ciebie. 

Dla kogo? Przede wszystkim osoby młode, które nie wiedzą jakie są ich mocne strony. Nie mają pewności i pomysłu, czym mogliby się w życiu zająć, a wreszcie czy mają predyspozycje. Druga grupa, to osoby które chcą zmienić pracę. Myślą o zmianie branży, ale nie wiedzą co dalej. Co zrobić, żeby móc pracować w innym zawodzie? Czy to w ogóle możliwe? Jak to zrobić? A trzecie grupa, to osoby bezrobotne, które chcą powrócić na rynek pracy, np. kobiety wracające po okresie wychowywania dzieci. 

Doradca nie powie Ci, co masz robić, ale może wskazać możliwości.

Alicja Krawczyk
psycholog >

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

   


Brak terminów dla nowych klientów do końca 2022. Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.