Przemoc, toksyczny związek, uzależnienie - po pomoc

poniedziałek, 26 listopada 2018

:: Konsultacje z psychologiem - email lub skype >

Jeśli ten temat jest dla Ciebie ważny udostępnij na swoim Facebooku.  Nie siedź z założonymi rękami.

 

"Zaczął używać przemocy. Trzymał mnie u szczytu schodów i groził, że mnie z nich zrzuci. (...) Kontrolował wszystko, co robiłam. Nie mogłam mieć własnego telefonu ani karty kredytowej, to on decydował, z kim się przyjaźnię, czytał moje prywatne e-maile, decydował o tym, co jem" - tak Alice Glass z zespołu Crystal Castles opisuje trwające przez lata zachowanie starszego partnera z zespołu.

Zaznacza też, że Claudio Palmieri (pseudonim Ethan Kath)  przypisywał sobie wszystkie zasługi w tworzeniu muzyki zespołu.

"Mówił mi, że musimy się trzymać razem, bo wszyscy inni myśleli, że jestem przegraną, żartem, klaunem bez talentu. Wierzyłam mu. Przez lata miałam myśli samobójcze" - pisze Alice.
źródło https://muzyka.onet.pl

Nie wiadomo czy ta historia jest prawdziwa czy nie. Wiadomo natomiast, że osób wobec których stosowana jest przemoc psychiczna, fizyczna, seksualna, ekonomiczna jest bardzo wiele.

Oto historia Dylan Farrow, córki znanego reżysera, która mowi tak „kiedy miałam siedem lat, Woody Allen wziął mnie za rękę i zaprowadził do ciemnego pokoju na strychu. Kazał mi położyć się na brzuchu i bawić kolejką elektryczną brata. I wtedy wykorzystał mnie seksualnie. Szeptał, że jestem dobrą dziewczynką i że to będzie nasz sekret. Że zabierze mnie do Paryża i będę gwiazdą w jego filmach”.
źródło wyborcza.pl

Coraz więcej znanych osób mówi otwarcie o przemocy, o nadużyciach, o gwałtach,  o sytauacjach, które nie miały prawa się zdarzyć. Mówią o tym, bo wreszcie mają siłę. Ty nie musisz publicznie mówić o swoich sprawach osobistych, możesz jednak zgłosić się po profesjonalną pomoc czy to do psychologa czy prawnika czy lekarza. Nie pozwól sobei trwać w sytuacji, która Cie wyniszcza. Pozwól sobie na lepsze życie.
 

Na tej stronie dowiesz się więcej o rodzajach przemocy
i radzeniu sobie z nią >

 

Aneta Styńska
psycholog

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

   


Brak terminów dla nowych klientów do końca 2022. Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.