Wyginaj śmiało ciało

piątek, 1 marca 2013

Skuteczne odchudzanie. SprawdźWyginam śmiało ciało...

Wiosna nie tylko wpływa na rozwój duchowy, ale również cielesny. Po okresie zimowym, kiedy człowiek magazynuje tłuszcz. Nadeszła zatem pora, aby się go pozbyć.

 

Nie wynika to tylko ze stanu psychicznego czy czujesz się dobrze w swoim ciele czy chcesz coś zmienić, ale również z temperatury pogodowej, która wpływa na Twój metabolizm. Możesz jeść mniej, potrzebować mniejszej ilości tłuszczu, za to większej ilości płynów, które gaszą pragnienie w słoneczne dni. Krótkie, przewiewne stroje mogą sprawiać, że możesz chcieć prezentować się w lepszym świetle oraz chcesz się poczuć dobrze we własnym ciele.

 

Zimą ciało jest zakryte przez kilkuwarstwowe ubranie, a wiosną zaczyna się ich zdejmowanie ze względu na różnice w temperaturze. W tym momencie możesz poczuć, że potrzebujesz zrzucić kilka kilogramów dla swojego komfortu psychicznego. Możesz zacząć biegać, chodzić na siłownię albo jeździć na rowerze. Możesz wspaniale wyrzeźbić swoje ciało.  

 

Wiosną człowiek ma więcej możliwości do aktywności, dlatego częściej może z nich korzystać.

Aktywne życie nie tylko powoduje utratę wagi, ale również dzięki takim ćwiczeniom dotleniony jest centralny układ nerwowy jakim jest mózg. Jest to ważny organ, które kieruje wieloma procesami. Można wtedy efektywniej pracować, wykonywać zadania. Zaczniesz czuć, że masz bardziej „otwartą glowę" na nowe czynności. Będziesz wypoczęty oraz chłonny wiedzy. Czyż aktywność fizyczna nie przynosi samych korzyści wykonywana w sposób racjonalny?

 

Rozpoczęcie kuracji odchudzającej, wymaga samozaparcia, wytrwałości oraz cierpliwości. Czasami zdarza się, że człowiek przerywa proces, gdyż nie ma mobilizacji oraz chęci do kontynuowania. Czasami może być źle dobrana dieta.

Wiele osób decyduje się na zastosowanie własnej kuracji odchudzania, co może wiązać się z problemami. Stosowanie tabletek czy płynów ułatwiających szybszy metabolizm, mogą okazać się nie dostosowane do organizmu, do potrzeb.

Regularne stosowanie może przynieść efekty, natomiast przerwanie może spowodować efekt jo-jo czyli powrót do poprzedniej wagi, a nawet przybranie kilku kilogramów.

 

Jaka w takim razie jest korzystna metoda?

Warto pamiętać, że dieta powinna być pełnowartościowa, czyli nie może zabraknąć produktów, które wpływają na rozwój oraz codzienne zapotrzebowanie energetyczne. Odchudzanie wymaga racjonalnego postępowania, czyli jeść tyle ile potrzebuje organizm,ale częściej i do tego w mniejszych ilościach.

Nie należy zapychać się maksymalnie, tylko ograniczać spożywane produkty. Warto wybierać takie, które dostarczają witamin oraz innych składników energetycznych potrzebnych do codziennego funkcjonowania.

Do tego procesu można włączyć również ćwiczenia fizyczne np. kilka razy w tygodniu. Wzmacniają one mięśnie oraz dodają energii do wykonywania normalnych, standardowych zadań domowych czy służbowych. Ćwiczenia wykonywane ze znajomym mogą przynieść wiele radości oraz umacniają relacje między Wami. Nie tylko daje to ukojenie ciału, ale również wnętrzu.

 

Jeśli SCHUDNIĘCIE jest naprawdę dla Ciebie ważne, koniecznie wejdź na stronę o skutecznym odchudzaniu>

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?
Zadzwoń do nas +48 798 605 338 lub wyślij SMS.

 
Aneta Styńska - ZnanyLekarz.pl Łukasz Choinkowski - ZnanyLekarz.pl Alicja Krawczyk - ZnanyLekarz.pl
Anna Jabłońska - ZnanyLekarz.pl

Hanna Świerczewska
psycholog,psychotraumatolog, psychoonkolog

Barbara Wysocka
psycholog, terapeuta SFBT

 

   

Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Magdalena Kowalska - ZnanyLekarz.pl

 Obecnie nie przyjmuje nowych klientów

Ewa Ambroziak
psycholog, coach

 

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty?

 • zadzwoń do nas

  +48 798 605 338

  (oddzwaniamy na nieodebrane połaczenia)
  lub +48 782 765 646 
 • lub wyślij SMS
 • albo zadzwoń korzystając z bezpłatnego połączenia
  (niebieska słuchawka w dole strony)

Jeśli od razu nie odbierzemy - oddzwonimy

 

Chcesz mieć dostęp do większej ilości artykułów? Załóż bezpłatne konto i sprawdź co jeszcze zyskasz >>

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.