11 lat minęlo, czyli z perspektywy o poczatkach Psychorady

sobota, 16 czerwca 2018

urodziny psychorady

Dzień dobry!
Nazywam się Aneta Styńska, jestem psychologiem, założycielem i właścicielem internetowej poradni Psychorada.pl, która dzisiaj - 16 czerwca - obchodzi swoje 11 urodziny. Z tej okazji postanowiłam, że opowiem parę słów o tym, jak to się stało, że stworzyłam to przedsięwzięcie.

Już od dziecka chciałam i lubiłam pomagać innym. Realizowałam to w różny sposób. Szyłam lalki-szmacianki dla wychowanków Domu Dziecka, odwiedzałam ośrodek dla dzieci z zespołem Downa, opiekowałam się dzieckiem z autyzmem. Zawsze tłumaczyłam zawiłości zachowań ludzkich innym i wspierałam tych, którzy wsparcia potrzebowali. Z zapałem młodej dziewczyny i głową pełną ideałów pragnęłam zmieniać świat na lepszy;)

Był też drugi powód, dla którego powstała Psychorada.pl.
Była nim chęć spędzania jak największej ilości czasu w domu, z rodziną, z dziećmi i takiego ustawienia sobie pracy zawodowej, by można ją było wykonywać zdalnie.

Moje pierwsze internetowe doświadczenia z przełomu XX i XXI wieku kiedy to siedziałam po nocach na przeróżnych chatach i ircu, uzmysłowiły mi, że ilość osób, które potrzebują pomocy psychologicznej, jest ogromna. Był to okres moich studiów i początk rozwoju zawodowego.

Psychorada.pl powstała ostatecznie w 2007 roku dzięki pomocy przyjaciół, którzy mocno kibicowali temu projektowi. W tym okresie pomoc psychologiczną on-line prowadziły może z 3 czy 4 firmy. Obecnie jest ich dużo, dużo więcej i nikogo już nie dziwią wirtualne gabinety. Powstają nawet ośrodki kształcące specjalistów w tej formie terapii.

Początki były trudne, ale dzięki naszym Klientom, którzy niemal od razu zaufali Psychoradzie.pl, mogliśmy się rozwijać i świadczyć usługi na coraz większą skalę. Te pierwsze osoby, które zwróciły się do nas po pomoc były dla nas niezwykle ważne. Wykazały dużą odwagę, by wpłacić pieniądze do zupełnie nowego serwisu, w czasach gdy płatności on-line w Polsce dopiero raczkowały. Jestem też wdzięczna za zaufanie, jakim nas obdarzyły, opisując własne, przeważnie niezwykle intymne problemy, nie widząc nas "w realu".
Bardzo Wam za to dziękuję! To Wy, drodzy Klienci dawaliście i dajecie mnie, i mojemu zespołowi, który dziś składa się z wielu specjalistów o wysokich kwalifikacjach zawodowych, siłę i energię do działania i dalszego rozwoju.

Mimo, że wiele osób sceptycznie podchodziło do naszej pracy (w tym nawet niektórzy znani psychologowie z tytułam naukowymi!), działamy już 11 lat!
Myślę, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że przetarliśmy szlaki tego rodzaju pomocy innym specjalistom i poradniom. Obecnie usługi on-line w zakresie konsultacji prawnych, medycznych, konsultingowych i wielu innych są w Polsce czymś naturalnym, stanowiącym o rozwoju społeczeństwa informatycznego .

Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim byłym i obecnym Klientom Psychorady.pl za zaufanie, a mojemu Zespołowi za zaangażowanie i zapał, z jakim wykonują swoją pracę!
Dziś wiem, że te 11 lat mojej czasem naprawdę trudnej i ciężkiej pracy nie poszło na marne.


Z miłością
Aneta

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.