Ciągle myślę o seksie!

niedziela, 6 lutego 2011

:: Doświadczony psycholog pomoże Ci rozwiązac problemy w związku. Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Nie wiem co się ze mną stało, ale myślę ciągle o seksie! Mam   partnera ale widzę że on nie ma takich potrzeb jak ja. Aż mi głupio przed nim. Wcześniej jakoś nie miałam takiej ochoty. Teraz mam 27 lat i czuję że mogłabym to robić kilka razy dziennie. Nie  wiem dlaczego tak się dzieje. Czy dlatego że dochodzę do 30-tki,  czy to z powodu braku zajęć, bo nie pracuję obecnie i mało jestem zmęczona. Skąd się bierze ten apetyt na seks? Czy to wiek?”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 


Potrzeby seksualne zależą od wielu czynników. Przede wszystkim ogromny wpływ mają hormony zmieniające swoje natężenie w cyklu miesięcznym. Powodują , że największy apetyt na seks przypada w dni płodne, czyli w owulację. Nie mały wpływ ma także brak obciążeń psychicznych, poczucie relaksu, wewnętrznego spokoju i harmonii.


Wiek nie kształtuje w bezpośredni sposób potrzeb seksualnych, ale niewątpliwie warunkuje je  pośrednio. Zazwyczaj kobiety około 30 roku życia doskonale już znają swoje ciało, reakcje fizjologiczne a także potrzeby seksualne. Potrafią bez skrępowania komunikować swoje pragnienia partnerowi. Nie poddają się biernie aktowi seksualnemu, ale czynnie w nim uczestnicząc, dbają o czerpanie korzyści także dla samych siebie.


Nie bez znaczenia pozostaje także jakość związku partnerskiego. Jeśli kobieta jest  bezpieczna, kochana i ma poczucie stabilizacji uczuciowej, wówczas chętniej podejmuje kontakty seksualne. Istotnym czynnikiem jest także osobowość kobiety oraz temperament uwarunkowany biologicznie. Najaktywniejsze są panie akceptujące własne ciało, mające poczucie samospełnienia w życiu zawodowym i prywatnym, inwestujące w samorozwój i zachowujące znaczną niezależność w związku z mężczyzną.


Duży potencjał seksualny jest raczej powodem do radości niż problemem, gdyż zazwyczaj świadczy o zdrowiu i dobrej kondycji psychicznej. Może więc warto korzystać z tego okresu i dostarczać sobie więcej niż odrobinę przyjemności:)

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.