Clebracja miłości

sobota, 27 lutego 2021

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

milosc

"Miłość trzeba pielęgnować jak dziecko, aby się nie zaziębiła, nie zwariowała, nie wyleciała przez okno jak ptak."
( ks. Jan Twardowski)

Co to jest miłość?


1. biochemicznie miłość powstaje w wyniku działania określonych neurohormonów
2. w psychologii - zaspokaja podstawowe psychiczne potrzeby ludzi, takie jak - oczekiwanie oparcia, więzi, bliskości
3.  w socjologii - służy dla dobra gatunku, tworzy społeczeństwo.

Czy warto celebrować miłość?
Świętujemy wszystkie ważne dla nas chwile, po co? Może po to aby utrwalić je w pamięci i naszych sercach, może trochę aby pokazać światu: Zobacz to dla mnie ważne - świętuję!

Podobnie jest z miłością i związkiem. Każdy z Was na pewno zna historie o tym, że ktoś przestał dbać o drugą połowę, przestał świętować, a do życia wkradła się smutna codzienność.
Święta służą nam do tego aby zaakcentować, co jest dla nas dobre, ważne i przyjemne. Dajemy sobie upominki, żeby pokazać że nam zależy.

Nie ma znaczenia czy to są Walentynki, czy rocznica albo jakiś inny dzień, który wyznaczymy na swoje prywatne święto. Dzięki nim odróżniamy zwykły dzień od tego ważnego.
Każdy chce być adorowany i dobrze jest kiedy dajemy to naszej partnerce czy partnerowi. Niech wie, że jest ważna czy ważny. Kiedy dajemy to otrzymujemy podwójnie.

Pewnie doskonale wiecie o tym, że nie można dać innym tego, czego sami nie mamy. Tylko wtedy, kiedy kochamy siebie, możemy w pełni pokochać innych – miłością bezinteresowną, wolną od oczekiwań i strachu. Dlatego tak ważne jest abyśmy pokochali przede wszystkim siebie.

Pamiętajcie o słowach ks. Jana Twardowskiego - że miłość trzeba pielęgnować, zarówno tę do siebie jak o do partnera!

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.