Co jest Ci bliższe - szczęście w bliskości czy lęk przed skrzywdzeniem?

piątek, 29 października 2021

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

czułość/bliskość

Co jest Ci bliższe - szczęście w bliskości czy lęk przed skrzywdzeniem?

 

 

 

Dużo, a może nawet wszystko, zależy od tego jak czułeś/czułaś się w swoim rodzinnym domu. Czy Twoje relacje były pełne czułości i ciepła, czy może raczej pełne lęku i odrzucenia?

To wszystko składa się teraz na to, jak zachowujecie i czujecie się w relacjach intymnych. Czy łatwo Wam zaufać, że komuś na Was zależy, czy nie jest to takie proste a poczucie bezpieczeństwa jest nieosiągalne.

Ważne aby zauważyć swoje mechanizmy funkcjonowania - rozpoznać uczucia towarzyszące w relacji. Spróbuj to sobie przypomnieć i opisz te uczucia. Jakie one są?

Zdarza się, że szukamy uwagi u partnera, dominując w relacji – jeśli nie otrzymaliśmy wystarczającej dla nas uwagi. Partner staje się dla nas źródłem naszej pewności siebie i pozytywnej samooceny, co niestety, może spowodować obniżenie jego własnej samooceny lub sprawić, że będzie się czuł niewidzialny.

Warto z tymi uczuciami popracować. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić tego sam lub nie wiesz jak – nie martw się, możemy pomóc. Psycholog czy terapeuta pomoże Ci w uporządkowaniu tych uczuć.

 

Alicja Krawczyk

psycholog >

Pratktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

 

Źródło: Kurs Uniskills.com - Para w miłości 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.