Co to jest doradztwo online

środa, 17 października 2018

W tekście doktorskim, a następnie w "Journal of Professional Counselling", Dr. Anthony Centore, stwierdził następujące informacje na temat usług internetowych:

"Od początku praktyki doradztwa w zakresie zdrowia psychicznego przetrwały wiele teoretycznych przesunięć - od Freuda, do Junga i do Rogerian , i tak dalej. Jednak ostatnia zmiana dotyczy nie teorii terapeutycznej, ale medium, przez które udzielane jest doradztwo. Podczas gdy historycznie doradztwo w relacjach rozwijało się poprzez regularne kontakty między doradcą a klientem, telefonia i technologie online oferują nowe ścieżki tworzenia tych relacji uzdrawiających ".

Doradztwo online ma długą historię. Cornell University, już w 1986 roku, zaczął świadczyć usługi w zakresie terapii online, opracowując program "Ezra".  Z Ezrą studenci mogli anonimowo pisać do anonimowego terapeuty i otrzymać szybką pisemną odpowiedź.


Chociaż rok 1986 brzmi prawie archaicznie, biorąc pod uwagę, że do Polski Internet wkroczył w 1995 roku, to w Wielkiej Brytanii aby pomóc ludziom zmagającym się z trudnościami osobistymi utworzono pierwszą linię telefoniczną  prawie 30 lat wcześniej - w roku 1953!  W Polsce dopiero w 1967 roku powstały dwa pierwsze telefony zaufania. Jeden ww Wrocławiu, a drugi w Gdansku.


Dzisiaj możemy myśleć o terapii online już nie tylko jako o pomocy telefonicznej czy e-mailowej, ale przede  wszystkim jako o wideokonferencji. Wraz z rozwojem technologii również pomoc świadczona zdalnie będzie się rozwijać i ewoluować. Już dzisiaj dostępne są projekty sztucznej inteligencji, ktore udzielają pomocy dzieciom i dorosłym. Jednak, aby relacja była prawdziwa, ludzka, my na pewno zostaniemy przy kontakcie bezpośrednim :) O to możesz być spokojny. W Psychoradzie żaden robot nie będzie z tobą rozmawiać.

AS

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.