Czy można kochać dwóch mężczyzn?

sobota, 12 lutego 2011

::  Coś Cię trapi? Porozmawiaj z psychologiem przez Skype >

 

Problem:

Jestem od roku w związku. Wcześniej spotykałam się przez dłuższy czas z facetem którego bardzo kochałam. On mnie zostawił dla mojej  koleżanki Wtedy zjawił się pocieszyciel mój obecny chłopak. Teraz wydaje mi się, że byłą z nim by zapomnieć o poprzednim, ale z czasem go pokochałam. Ale teraz pojawił się znów ten z  przeszłości. Wszystko zaczęło wracać. Mam wrażenie, że kocham ich obu, czy to możliwe?

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Bardzo często, jeszcze długo po rozstaniu, darzymy drugą osobę uczuciem. Zdarza się, iż to uczucie trwa, mimo że budujemy kolejny związek. Niekiedy musi minąć wiele lat zanim były partner stanie się nam całkowicie  obojętny.


Można kochać dwie osoby jednocześnie, ale z pewnością są to dwie różne miłości. Ważne by odpowiedziała sobie pani na pytanie, która z tych miłości jest dojrzalsza, która zasługuje na to, by ją pielęgnować.

Niestety ostatecznie trzeba podjąć decyzję o wyborze partnera i to jemu poświęcić swój czas, zaangażowanie i uczucia.

Tkwiąc na rozdrożu może Pani skrzywdzić któregoś z nich albo obu. Z pewnością wybór nie jest łatwy, a tym trudniejszy im silniejsze są więzi łączące Panią z każdym z tych mężczyzn. Pomoże dokładna analiza przeżywanych uczuć, jeśli jest Pani wzrokowcem, warto stworzyć nawet tabelkę uwzględniając np. takie parametry szczęśliwego związku jak miłość, poczucie bezpieczeństwa, stopień zaangażowania, wspólne cele, Pani wyobrażenie przyszłości u boku danego mężczyzny, wzajemny szacunek, umiejętność porozumiewania się.

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.