Czy my w ogóle do siebie pasujemy?

czwartek, 20 sierpnia 2015

 

RozwódW każdym, nawet tym na pozór idealnym związku wcześniej czy później dochodzi do konfliktów - mniejszych czy większych.

 

 

Jest to nieuniknione i naturalne w relacji dwojga ludzi - jeśli w jakimś związku nie ma różnicy zdań i konstruktywnych kłótni to znaczy, że jedna z osób z jakiś przyczyn nie wyraża lub nie broni swojego zdania, szczęśliwy związek może być tu tylko pozorem.

 

Szczególnie po wakacjach wiele par może odczuwać braku satysfakcji z relacji z partnerem. Po gorączkowych przygotowaniach do wakacji, nagle okazuje się, że sam wyjazd nie był tak wspaniały, jak miał być, a partner czy partnerka nie był ideałem. To frustrujące i rozczarowujące. Taka sytuacja często ma miejsce wtedy, gdy na codzień para spędza ze sobą mało czasu i nagle ma być ze sobą 24 godziny na dobę przez 10 czy więcej dni. Wtedy dopiero okazuje się, jak mało łączy i jak wiele dzieli.

 

Za to, co się dzieje w relacji, odpowiedzialność ponoszą dwie osoby, to, czy w związku jest dobrze, źle, czy właśnie zaczyna się coś psuć, zazwyczaj jest wynikiem spadku zaangażowania, dbania o relację u którego dochodzi po części u obu ze stron. Związek, aby był satysfakcjonujący dwie strony powinny nad nim pracować, aby uniknąć sytuacji, której później obie strony będą żałować.

 

Zachęcam do przeczytania dwóch artykułów:

 

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Styńska
psycholog, psychoedukatorka
Właścicielka Psychorada.pl

___________________________________________________________________________________________________________

Jak rozwiązać intymne problemy w Twoim związku
- profesjonalnie, skutecznie i anonimowo?

__________________________________________________________________________________________________________

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.