Czy słyszałeś kiedyś o 12 prawach wszechświata?

piątek, 14 stycznia 2022

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

 

12 praw wszechświata

Czy słyszałeś słyszałaś kiedyś o 12 prawach wszechświata?

 

Są tacy co uważają, że te prawa opisują wszystko co dzieje się na świecie i we wszechświecie. Każdy z Was na pewno chociaż raz słyszał o prawie przyciągania, które jednym z tych praw. Prawa opisują jak pozytywnie programować swoje życie. Dzisiaj chcemy Wam je przybliżyć.


Pierwsze prawo to prawo Jedności – Co oznacza? Prawo to ma oznaczać, że jesteśmy jednością ze wszystkim i ze wszystkimi we wszechświecie. A co za tym idzie wszystko czego życzymy innym – życzymy sobie samym. Co właściwie znaczy to dla Ciebie? Otóż jeśli jesteś zazdrosny czy smutny, blokujesz siebie przed spełnianiem marzeń. Kiedy myślisz o tym, co ktoś ma i czujesz zazdrość i smutek z tego powodu, to tak jakbyś nie wierzył, że sam możesz mieć to samo czy spełnić to samo, bo skoro komuś się udało, to znaczy, że Ty też możesz.

Dlatego jeśli krytykujesz, obgadujesz to wszechświat reaguje tak, jakbyś mówił źle o sobie, a podświadomość nie rozróżnia dobra od zła. Ale pozwala Ci zbierać plony, tego o czym mówisz lub myślisz.

Drugie prawo, to prawo wibracji. Wszystko we wszechświecie ma swoją energię i swoją określoną częstotliwość wibracji. Słowa czy uczucia, myśli również mają swoją częstotliwość. Niektóre z nich mają bardzo wysoką częstotliwość, takie jak np. wdzięczność, miłość, radość, a inne niskie częstotliwości wibracji, np. smutek, frustracja, nienawiść czy zazdrość.

Co to właściwie oznacza? Znaczy to, że jeżeli będziemy mieli określone wibracje w związku z konkretną sprawą, jak się w związku z nią czujemy – determinuje to w jaki sposób przyciągamy.

Kiedy jesteś smutny przyciągniesz więcej smutku, ale jak będziesz zadowolony, to przyciągniesz więcej zadowolenia.

Trzecie prawo, to prawo odzwierciedlenia, w których świat realny odzwierciedla świat mentalny.

Wszystko co robisz ma znaczenie. Jeśli dbasz o swoje uczucia, o harmonię i równowagę i umiesz redukować swoje negatywne emocje. Kiedy dbasz o swój wewnętrzny świat, emocje, dobre myśli, to zmieniasz na lepsze swoje życie.

Czwarte prawo – prawo przyczyny i skutkuTo prawo mówi o tym, co dajesz – to otrzymujesz, bywa nazywane karmą. Co oznacza, że dostajemy to, co wysyłamy w świat. Dlatego tak bardzo ważne jest aby karmić się i dawać miłość, wdzięczność, radość, a nie zazdrość wrogość czy nienawiść. Dawaj innym to, co chcesz otrzymać. Jeśli robisz coś dobrego – nie oczekuj, że wróci to natychmiast, wróci w odpowiednim czasie. A to że wróci, to więcej niż pewne. Warto pomyśleć o tym: jak mogę pomóc innym? Jak mogę przyczynić się do tego aby komuś było lepiej? Co mogę zrobić dla innych?

 

I wreszcie piąte prawo – prawo przyciągania, czyli to najbardziej znane wszystkim. Mówi ono o tym, że przyciągamy to, o czym myślimy czy mówimy. A nawet, to co czujemy.

Jak to działa?

Jeśli czujesz wdzięczność – dostajesz więcej rzeczy za które możesz być wdzięczny.

Dlatego kiedy boisz się choroby – co robisz? Przyciągasz chorobę! Należy koncentrować się na zachowaniu zdrowia i o zdrowiu myśleć. Przed snem możesz sobie programować nowe wersje rzeczywistości, ponieważ tuż przed snem Twoja podświadomość jest gotowa i elastyczna aby przyjąć zmiany i uczyć się nowych programów. Możesz np. mówić sobie „Jestem zdrowy” - a Twoje ciało będzie się uzdrawiało, jestem zadowolony”, czy co tylko chcesz lub potrzebujesz.

Szóste prawo – prawo działania. Mówi ono o tym, że to czego chcemy przyjdzie do nas przy spełnieniu pewnych warunków. Jednym z warunków jest wykonanie działania w kierunku tego o czym marzysz. Przy czym liczy się wszystko, uczucia, myśli i twój entuzjazm w myśleniu o tym, ważne jest też aby Twoje szczęście nie było zależne od tego marzenia. Bardzo ważne jest też konkretne fizyczne działanie ukierunkowane na zdobycie tego, o czym marzysz, takie niewymuszone i naturalne dążenie do realizacji.

Jak to zrobić?

Wyobrażaj sobie, że to o czym marzysz już masz – wizualizuj to sobie. Stworzą się obrazy i emocje w podświadomości, które spowodują, że podświadomość będzie dążyć do zrealizowania tego.

Siódme prawo – prawo kompensacji

Jeśli chcesz mieć więcej miłości – dawaj innym jeszcze więcej miłości. Jeśli dajesz bez oczekiwań, bez skąpstwa, to wraca to do Ciebie.

To prawo mówi, że możesz mieć jeszcze lepsze życie albo nawet wszystko czego chcesz, jeśli pomożesz wystarczającej liczbie osób. Dając więcej pieniędzy, miłości przebaczenia, błogosławieństw. Otrzymasz dużo więcej niż dałeś.

Ósme prawo – prawo wiecznej przemiany energii.

Każdy z nas ma moc i siłę aby zmienić swoje życie. To na czym się koncentrujesz pojawia się w Twoim życiu. Jeśli chcesz aby spotykały Cię dobre rzeczy musisz myśleć o dobrych rzeczach i na nich się koncentrować. Ważne aby pilnować sowich myśli, żeby nie pojawiały się sformułowania negatywne. Możesz zamieniać negatywne myśli na pozytywne.

Jeśli jesteś w towarzystwie kogoś, kto narzeka – nie pozwalaj aby ciągnął Cię w dół. Spróbuj zmienić kierunek rozmowy, a jeśli się nie da, to uciekaj. Musisz chronić swoją wewnętrzną energię.

Dziewiąte prawo to prawo względności.

Zgodnie z tym prawem, ktoś może doświadczać trudności i to jest nieuniknione ale postrzeganie tego jako problemu jest już względne.

Co to znaczy?

Jeśli w trudnościach dostrzegasz lekcję i wyciągasz wnioski. Uczysz się jak zredukować negatywne emocje, czyli na przykład nie mówisz i nie myślisz o tym, że coś Cię spotkało i jakie to straszne, tylko mówisz: „ok, to mnie spotkało ale teraz już wiem że dzięki temu nauczyłem się tego...” zmienia się Twoje nastawienie do tej sytuacji i Twoja energia.

Pamiętajcie, że trudności na naszej drodze to jedynie test czy my naprawdę tego chcemy.

Dziesiąte prawo, to prawo biegunowości

Oznacza ono, że we wszechświecie istnieją rzeczy skrajne np. miłość – nienawiść, wiara – zwątpienie. A wszystko to służy do tego abyśmy zrozumieli, co nam nie służy. Możemy zobaczyć co nie jest dla nas dobre i zmieniać swoje życie. Bieguny pokazują nam ścieżkę, którą wybieramy – naszą idealną wizję świata. One są punktem wyjścia abyśmy mogli skorygować nasze wizje.

Jedenaste prawo, to prawo cykliczności, które oznacza że w naturze jest odpowiedni czas na wszystko. Jest odpowiedni czas na sianie, na czekanie i zbiory a potem odpoczynek. Ważne aby nauczyć się doceniać cykliczność. Jeśli czujesz, że potrzebujesz odpoczynku – odpocznij.

Dwunaste prawo – prawo harmonii

Istnieje energia męska i żeńska, każdy z nas ma w sobie obydwa pierwiastki energetyczne, a prawo harmonii mówi o tym, że ważne jest utrzymanie harmonii między tymi dwoma pierwiastkami.

W energii żeńskiej znajduje się: miłość, spokój, kreatywność, cierpliwość, otrzymywanie. W męskiej energii: praca, zaangażowanie, determinacja, podejmowanie działania, odwaga. Czujemy się spełnieni kiedy równowaga jest zachowana.

Wsłuchaj się w siebie, zwykle wiemy co chcemy robić.

 

Wszystkie te prawa będą działały na Twoją korzyść jak tylko nauczysz się z nich właściwie korzystać. Aby osiągnąć sukces musimy korzystać ze wszystkich praw, one są powiązane i nie można wybrać sobie jednego.

To Twoje życie sam wybierasz jak je przeżyjesz.

 

Alicja Krawczyk

psycholog >

Pratktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.