Czy warto cieszyć się z tego co mamy?

poniedziałek, 3 lipca 2023

:: Konsultacje Skype online - umów najbliższy termin >

W obecnych czasach, kiedy wszyscy jesteśmy skoncentrowani na ciągłym rozwoju, sukcesie i osiąganiu nowych celów, łatwo zapomnieć o tym, co już posiadamy. Wszystko zdaje się być ukierunkowane na poszukiwanie czegoś lepszego, większego i bardziej spektakularnego. Jednak czy nie jest czasem warto zatrzymać się na chwilę i docenić to, co już mamy? W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu cieszenia się z obecnych dóbr i jakie korzyści może to przynieść.

Wielu z nas skupia się na osiągnięciach materialnych, takich jak nowy samochód, luksusowy dom czy wysoki status społeczny. Jednak warto zwrócić uwagę na drobne rzeczy, które często uznajemy za pewnik, takie jak zdrowie, rodzina, przyjaciele, nasze zdolności i umiejętności. Cieszenie się z tych małych rzeczy może pomóc nam zobaczyć ich prawdziwą wartość i odczuć wdzięczność za to, co mamy.

Głód czegoś lepszego, większego i bardziej ekscytującego może prowadzić do nieustannego poczucia niedosytu i niezadowolenia. Często zdarza się, że kiedy osiągamy jeden cel, od razu zaczynamy dążyć do kolejnego, bez okazji do cieszenia się naszymi osiągnięciami. Jeśli nauczymy się doceniać to, co już mamy, poczujemy większą satysfakcję z naszego życia i osiągniętych rezultatów.

Często spoglądamy w przyszłość lub zatracamy się w przeszłości, co uniemożliwia nam pełne doświadczanie i cieszenie się teraźniejszością. Jednak gdy zaczynamy doceniać to, co mamy w obecnej chwili, zaczynamy zauważać piękno w prostych rzeczach i doznaniach. To prowadzi do większej obecności umysłu i świadomości, co jest kluczem do pełniejszego i szczęśliwszego życia.

Cieszenie się z obecnych dóbr ma również pozytywny wpływ na nasze ogólne podejście do życia. Kiedy jesteśmy wdzięczni za to, co mamy, nasza energia staje się pozytywna, a my przyciągamy więcej pozytywnych doświadczeń. Nasze relacje stają się silniejsze, a my sami czujemy się bardziej zmotywowani i spełnieni. Zadowolenie z obecnych dóbr otwiera nas na odkrywanie nowych możliwości i tworzenie pozytywnych perspektyw dla przyszłości.

W dzisiejszym zabieganym i skoncentrowanym na osiągnięciach społeczeństwie, warto nauczyć się cieszyć z tego, co już mamy. Docenienie małych rzeczy, zmniejszenie poczucia niedosytu, skupienie na teraźniejszości i zwiększenie pozytywnego podejścia mogą przynieść nam wiele korzyści. Cieszenie się z obecnych dóbr jest kluczem do prawdziwego szczęścia i satysfakcji w życiu. Więc zatrzymaj się na chwilę, zauważ to, co masz i ciesz się tym wspaniałym darem jakim jest twoje życie.

 

Alicja Krawczyk

psycholog >
P
raktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.