Czy warto robić postanowienia noworoczne?

wtorek, 2 stycznia 2024

:: Konsultacje Skype online - umów najbliższy termin >

To zależy! Postanowienia noworoczne mogą być świetnym sposobem na motywację i rozpoczęcie nowego roku z pozytywnymi zmianami. Dla niektórych ludzi stanowią one skuteczną strategię, która pomaga określić cele i skupić się na ich realizacji. Jednak często ludzie popełniają błąd, tworząc zbyt ogólne lub nierealne cele, co może prowadzić do frustracji i zniechęcenia, gdy nie są w stanie ich osiągnąć.

Jeśli chcesz robić postanowienia noworoczne, zastanów się nad konkretnymi i realistycznymi celami, które można łatwo zmierzyć i śledzić postępy. Ważne jest także podejście do nich z wyrozumiałością i elastycznością - życie często nie układa się dokładnie tak, jak planujemy.

Niektórzy ludzie wolą unikać postanowień noworocznych, uważając, że każdy moment jest dobry na wprowadzanie pozytywnych zmian i nie ma potrzeby czekać na początek roku, by to robić. Ostatecznie to indywidualna decyzja - ważne jest, aby znaleźć strategię motywacyjną, która najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich celów.

 

 

Alicja Krawczyk 

psycholog >
P
raktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.