Dlaczego czuję się tak, jak się czuję

piątek, 22 września 2017

To, że życie nie zawsze jest różowe, wie nawet przedszkolak. Ale co zrobić w sytuacji, gdy pewnego dnia otwierasz oczy i widzisz, że szarość nagle zalała całe Twoje życie? Kiedy to się stało? Czy to były tygodnie ustępstw na rzecz innych osób? Miesiące? Czy lata?
 
Większość życia psychicznego człowieka toczy się w jego podświadomości. Nawet jeśli wydaje się, że jest inaczej. I właśnie dlatego później tak wiele razy ludzie zadają sobie pytania „Dlaczego czuję się właśnie tak? Dlaczego daną sytuację tak przeżywam? Czy to ma związek z moimi wcześniejszymi doświadczeniami? A jeśli tak, to jaki? I jak mogę to zmienić?”.
 
Samemu ciężko odnaleźć odpowiedzi na takie pytania. To rola terapeuty czy psychoterapeuty, którzy fachowo pomagają zrozumieć to co przez lata było ukryte w gąszczu podświadomości. Psycholog pomaga pacjentowi dotrzeć do samego siebie, do sedna problemów i uporać się z nimi.
Świadomość własnych możliwości sprawczych, a przede wszystkim tego, że można wyjść z kryzysu życiowego, daje wielką siłę do działania. Jednocześnie buduje poczucie własnej wartości (często zrujnowane) i pomaga stawić czoła trudnościom, które do tej pory wydawały się nie do pokonania.
Warto mówić o swoich odczuciach, nawet jeśli słowa te wydają się z trudnością przechodzić przez gardło. Konfrontacja z problemami emocjonalnymi bywa trudna i może doprowadzić do łez nawet twardziela. To nic złego. Wszystko co jest omawiane podczas sesji z terapeutą, objęte jest tajemnicą lekarską. Nie udzielamy też informacji rodzinie.
 
Pacjenta nie obowiązuje dyskrecja, może mówić o swojej terapii co chce i komu chce. My zachowujemy absolutną dyskrecję. Dlatego decydując się na spotkanie terapeutyczne jesteś całkowicie bezpieczny.
Psychorada oferuje Ci szeroki zakres pomocy 0n-line:
Dzięki spotkaniom z trenerami dowiesz się co musisz zrobić, żeby zmienić swoje myślenie, otrzymasz inspirację i motywację do zmiany stylu życia, zmienisz patrzenie na siebie, a także zyskasz umiejętności i konkretne wsparcie w realizacji swoich zamierzeń i postanowień.
 
Zarezerwować wizytę możesz poprzez stronę http://psychorada.pl/ – 24h / 7 dni w tygodniu lub przez chat lub rozmowę z konsultantem .
Zapraszam Aneta Styńska

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.