Dlaczego czuję się tak, jak się czuję

piątek, 22 września 2017

To, że życie nie zawsze jest różowe, wie nawet przedszkolak. Ale co zrobić w sytuacji, gdy pewnego dnia otwierasz oczy i widzisz, że szarość nagle zalała całe Twoje życie? Kiedy to się stało? Czy to były tygodnie ustępstw na rzecz innych osób? Miesiące? Czy lata?
 
Większość życia psychicznego człowieka toczy się w jego podświadomości. Nawet jeśli wydaje się, że jest inaczej. I właśnie dlatego później tak wiele razy ludzie zadają sobie pytania „Dlaczego czuję się właśnie tak? Dlaczego daną sytuację tak przeżywam? Czy to ma związek z moimi wcześniejszymi doświadczeniami? A jeśli tak, to jaki? I jak mogę to zmienić?”.
 
Samemu ciężko odnaleźć odpowiedzi na takie pytania. To rola terapeuty czy psychoterapeuty, którzy fachowo pomagają zrozumieć to co przez lata było ukryte w gąszczu podświadomości. Psycholog pomaga pacjentowi dotrzeć do samego siebie, do sedna problemów i uporać się z nimi.
Świadomość własnych możliwości sprawczych, a przede wszystkim tego, że można wyjść z kryzysu życiowego, daje wielką siłę do działania. Jednocześnie buduje poczucie własnej wartości (często zrujnowane) i pomaga stawić czoła trudnościom, które do tej pory wydawały się nie do pokonania.
Warto mówić o swoich odczuciach, nawet jeśli słowa te wydają się z trudnością przechodzić przez gardło. Konfrontacja z problemami emocjonalnymi bywa trudna i może doprowadzić do łez nawet twardziela. To nic złego. Wszystko co jest omawiane podczas sesji z terapeutą, objęte jest tajemnicą lekarską. Nie udzielamy też informacji rodzinie.
 
Pacjenta nie obowiązuje dyskrecja, może mówić o swojej terapii co chce i komu chce. My zachowujemy absolutną dyskrecję. Dlatego decydując się na spotkanie terapeutyczne jesteś całkowicie bezpieczny.
Psychorada oferuje Ci szeroki zakres pomocy 0n-line:
Dzięki spotkaniom z trenerami dowiesz się co musisz zrobić, żeby zmienić swoje myślenie, otrzymasz inspirację i motywację do zmiany stylu życia, zmienisz patrzenie na siebie, a także zyskasz umiejętności i konkretne wsparcie w realizacji swoich zamierzeń i postanowień.
 
Zarezerwować wizytę możesz poprzez stronę http://psychorada.pl/ – 24h / 7 dni w tygodniu lub przez chat lub rozmowę z konsultantem .
Zapraszam Aneta Styńska

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.