Dlaczego facet ogląda się za innymi kobietami, gdy ma już swoją?

piątek, 11 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Dlaczego facet ogląda się za innymi kobietami, gdy ma już swoją. Dlaczego flirtują z innymi. Dlaczego jak się pokłócą to idą na podryw. Mszczą się? Chcą sobie coś udowodnić? Szukają adoracji? Skąd to zachowanie tak wielu facetów?

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Zdaniem Badinter mężczyzna rozwija swoją tożsamość płciową poprzez  trzykrotne zaprzeczenie, że nie jest dzieckiem, że nie jest homoseksualistą i wreszcie, że nie jest kobietą :)

Ponadto zdaje się, że przez całe życie bacznie czuwa nad tym by wciąż udowadniać swoją męskość.

Mężczyźni w różny sposób pojmują męskość. Są tacy, którzy przede wszystkim dążą do niezależności – świetna praca z prężnie rozwijającą się ścieżką awansu podnosi ich samoocenę. Inni stawiają na samorozwój, bycie użytecznym w domu czy dla otoczenia – czują się wówczas niezastąpieni i jedyni w swoim rodzaju. Dla jeszcze innych najistotniejsze jest ciało, jako ekspresja wewnętrznej siły. Są wreszcie i tacy, którzy szukają potwierdzenia męskości w otoczeniu, a dokładniej w kobietach. Wciąż zabiegają o względy kobiet, lubią czuć się adorowani, pożądani. Ilość i jakość kontaktów z kobietami kształtuje ich poczucie własnej wartości. 

Niekiedy zdarza się zatem, iż nawet jeśli mężczyzna ma u swego boku oddaną partnerkę, to i tak szuka potwierdzenia swojej męskości poza związkiem. Zazwyczaj te poszukiwania są niegroźne i ograniczają się do flirtu czy jednorazowych spotkań. Jeśli jednak kobiecie przeszkadza takie zachowanie partnera z pewnością powinna go o tym poinformować. 


 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.