Doradztwo zawodowe a praca

środa, 17 października 2018

:: Sprawdź co możesz zyskać podczas cachingu kariery i doradztwa zawodowego >

 

terapia uzależnień skypeCzy wstajesz codziennie rano z myślą, że czeka Cię coś przyjemnego w pracy? Czy z ochotą podążasz w kierunku miejsca swojego zatrudnienia? Czy wychodząc z pracy masz poczucie, że to co zrobiłeś ma większy sens? Czy czujesz, że Twoja obecna praca jest dopasowana do Twojego charakteru i stylu życia?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziasz twierdząco to jesteś w grupie osób szczęśliwców, którzy osiągnęli idealną harmonię między pracą a życiem osobistym oraz żyją i pracują w zgodzie z samym sobą.

Często się spotyka z określeniem work-life balance, ale czy tak naprawdę nie powinniśmy patrzeć na work-life fit, czyli w jaki sposób praca, które wykonujemy dopasowana jest do naszego stylu życia i tego co chcemy osiągnać.

Jak wybrać zawód

Jako nastolatkowie jesteśmy zmuszani, żeby obrać swoją ścieżkę zawodową, ale jak tu określić czy zawód jaki chcemy obecnie wykonywać będzie tym naszym wymarzonym za 10-15 lat, kiedy będziemy na kompletnie innym etapie życia i będziemu oczekiwać od życia czegós innego.

Jako młodzi ludzie marzymy o wielkiej karierze, często w międzynarodowej korporacji, która zapewnia wiele możliwości do rozwoju. Dla wielu osób jest to idealne środowisko: szybkie tempo, praca pod presją czasu, ciekawe projekty, bądź też wykonywanie zadań zgodnie ze standardami, ale dla niektórych ten wielki sen kończy po roku bądź paru latach, kiedy uświadamiają sobie, że to nie dla nich.

Tylko jak tu zmienić swoją ścieżkę kariery kiedy mamy na utrzymaniu rodzinę, kredyt i sami nie wiemy co chcielibyśmy robić, bo w końcu ten nasz wybór dokonany jako dwudziestoparolatkowie miał się okazać tym trafionym, na całe życie. Albo marzymy o zmianie, ale ta niepewność z nią związana jest barierą do postawienia pierwszych kroków ku nowoobranemu celowi. Tylko czy pozostając w miejscu, którym obecnie jesteśmy będziemy w stanie wykorzystać cały swój potencjał, rozwijać się w kierunku w którym chcemy i odczuwać satysfakcję, z tego co robimy?

Nie lubie swojej pracy

W pracy spędzamy połowę swojego czasu. Wiedząc, że czasu nie da się cofnąc ani kupić, czy nadal chcemy robić coś czego nie lubimy? Mamy wybór, pozostać w miejscu w którym jesteśmy albo zmienić to i żyć w zgodzie z samym sobą i własnymi potrzebami aby osiągnąć work-life fit.

Niektórzy, mogą argumentować, że to górnolotne marzenia, oderwane od ziemi i nie sposób się z tym nie zgodzić. Jednak marzenia zapisane na kartce z datą stają się celem. Cel podzielony na małe kroki i podparty oceną predyspozycji zawodowych, badaniem rynku pracy i danej branży staje się indywidualnym planem rozwoju badź biznes planem. I ostatecznie plan wsparty działaniem, wysiłkiem i pasją staje się marzeniem. Nie czekaj, na kolejne nudne zlecenie, nie oczekuj, że ktoś zrobi to za Ciebie, jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało, to Ty jesteś kowalem własnego losu.

Doradca zawodowy online

Nie wiesz od czego zacząć, my Ci pomożemy. Ustalimy indywidualny plan działania w oparciu to Twoje predyspozycje zawodowe i cechy osobowościowe a także posiadane kwalifikacje i doświadczenie. Pomożemy zweryfikować co jeszcze musisz zrobić aby marzenie stało się celem  i ostatecznie zostałe realizowane.

Wykorzystujemy metody coachingowe, które skutecznie wspierają realizacje zamierzonych celów i na przełomie ostanich lat stały się jedną z najskuteczniejszych metod pracy przy wytyczaniu ścieżki kariery. Nie czekaj, zajrzyj do nas na stronę i wybierz specjalistę, który spełnia Twoje oczekiwania. Twoje marzenia potrzebują pomocy aby się spełniły. Nie czekaj do jutra, na lepszy dzień, bo to właśnie dzień, w który postanawiasz działać jest tym lepszym dniem.

 

Zapraszamy Cię na coaching lub doradztwo >

 

Emilia Gabara
psycholog
doradca zawodowy
coach

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.