Jak być bardziej

czwartek, 22 marca 2012

Sposób na wiosenną odnowę duchową

Zapach kwitnących kwiatów, powiew świeżego powietrza, widok zielonej trawy, śpiew ptaków.... To wszystko wskazuje, iż na zewnątrz pojawiła się wiosna.

 

Wszystko się budzi, wraca do życia. Wszystko jest kolorowe, nawet, jeśli to tylko ludzkie odczucie. Wychodzisz z domu, korzystasz z ciepłych chwil w blasku słońca. Spędzasz czas spacerując, bądź wykonując jakiś sport.

 

 

Tylko dobre poznanie siebie i swoich możliwości sprawi,  że możesz zrealizować wszystkie swoje marzenia.

 

Wraz z oznakami przyrodniczymi, pojawiają się również zmiany w Tobie

Narodziny przyrody mogą wywierać wpływ na Twoje samopoczucie oraz powodować zmiany, opierające się na uporządkowaniu wielu spraw osobistych, seksualnych, rodzinnych, zawodowych.

 

Skoro natura wraca do życia, czemu człowiek nie może zrobić tego samego?

Wcześniejsza pora roku, jaką jest zima, poprzez ograniczoną ilość słońca w otoczeniu, może działać niekorzystnie na takie zmiany. Może Ciebie również dopadło odczuwanie tych zmian i nie wiesz dlaczego zaczyna Ci brakować chęci do podjęcia konkretnego działania oraz możesz odczuwać deficyt jakiejkolwiek motywacji.

 

Zimowa przyroda jest uśpiona, przyjmująca szaro-białe kolory, które mogą obniżać nastrój. Oczywiście zdarza się również tak, że zima nie działa w taki sposób. Może Cię zmobilizować do pracy, do wykonywania powierzonych Ci zadań. Możesz lubić mroźne powietrze powodującego zimno, dreszcze. A czemu nie, można się również taką porą roku zachwycać ;)

Po takim kilkumiesięcznym widoku śniegu, powiew świeżego powietrza pobudza niektórych ludzi do działania. Chcą wtedy zrobić coś aktywnie, coś co sprawi im radość.

 

Postanowienia, które planowane były przez Ciebie podczas nocy sylwestrowej mogą stać się urealnione. 

 

Możesz zacząć działać w tym kierunku próbując przy tym swoich sił. Każdy człowiek ma swoje plany i marzenia. Czyż wiosna nie daje Ci siły, aby dążyć ku ich realizacji? Czyż pogoda nie wpływa zachęcająco do wykonywania czynności zmierzających ku rozwojowi osobistemu?

Ta pachnąca świeżością pora roku może dać Ci wiele:

Wszystkie te 3 składniki umożliwiają, a nawet ułatwiają zrobienie zadania. Jeśli postanowisz, że masz ochotę, aby zrealizować swoje plany przy czym wykorzystując swoją zdobytą wiedzę, możesz wyjść z tego zwycięsko.

 

Czy może zdarzyć Ci się porażka?

Tak, gdyż jest ona prawdopodobna w wielu sytuacjach, ale próba podjęcia kroku umożliwia sprawdzenie swoich możliwości oraz choć na chwilę zbliżenie się ku szczęściu. Warto skorzystać ze swoich zasobów i umiejętności

ponieważ nie tylko ich zdobycie, ale faktyczne wykorzystanie swoich umiejętności prowadzi do sukcesu.

 

Niestety ciągle zbyt mało ludzi przykłada wagę do rozwoju osobistego, przez co zamiast cieszyć się życiem, żyje w szafrej nudnej rzeczywistości.

 

Czy warto czy nie warto inwestować w siebie?

Popatrz na ludzi, którzy nie inwestowali w siebie, ani nie ukończyli rozszerzonej edukacji, nie doszkalają się obecnie i zapewne w przyszłości również nie zaczną. Spotykasz ich codziennie na swojej drodze, w sklepie, w autobusie, w metrze, na dyskotekach, pubach i wszelkich innych miejscach. Oni nie rozumieją, że aby zrealizować w życiu swoje marzenia (te obecne oraz te z dzieciństwa) absolutnie konieczne jest spełnienie określonych wymagań, aby w danej dziedzinie zabłysnąć. To tak zwani życiowi narzekacze. Im jest bardzo ciężko pomóc i przeważnie współpraca z nimi kończy się porażką, ponieważ bojkotują większość pomysłów, stopują najważniejsze działania oraz boją się każdej zmiany życiowej. Oni funkcjonują w obszarze -> chcę mieć, ale..... nic nie robię w tym kierunku.....

 

Życie to nie loteria - aby osiągnąć sukces, trzeba się na to zdecydować!

 

Jeśli Twoim marzeniem jest posiadanie dochodowego studia urody, to aby było to możliwe musisz zacząć od małych kroczków:

 • najpierw ukończyć szkolenia w tej dziedzinie lub pozyskać środki na sfinansowanie swojej inwestycji bez konieczności poznawania wiedzy kosmetycznej,
 • znaleźć lokal
 • zatrudnić właściwy i dobrze dobrany personel
 • nauczyć się koordynować zespołem
 • nauczyć się mediacji, aby w kłopotliwych sytuacjach móc być rozjemcą w sporze swoich pracowników
 • nauczyć się zapewniać klientów do swojej firmy, bo to dzięki klientom, Twoje studio urody będzie się rozwijać
 • itd.itd.

Każda z tych umiejętności to kolejne szkolenie, kolejna zdobyta wiedza, kolejny etap w Twoim rozwoju.

 

 

Skuteczna komunikacja to podstawa. SprawdźWiększość spraw związanych
z TOBĄ to zawsze relacje międzyludzkie

Dobre poznanie siebie i swoich możliwości sprawi, że możesz zrealizować wszystkie swoje marzenia.

Zawsze warto się rozwijać, gdyż dzięki temu wzbogacasz swój świat wewnętrzny. Zdobywasz umiejętności ułatwiające Ci życie w społeczeństwie oraz przydatne w innych miejscach.

 

 

Pomyśl...

 • jak bardzo chcesz  rozwijać się zawodowo
 • intelektualnie,
 • a nawet  interpersonalnie oraz intrapsychicznie.
 • jak chcesz czerpać korzyści z nowych zadań
 • wzbogacać swoją osobowość w nowe cechy ułatwiające lepsze funkcjonowanie
 • możesz stać się bardziej wrażliwy albo asertywny, bardziej otwarty, bardziej przywódczy, mniej emocjonalny, itd.

 

Uwaga Każda czynność skupiająca się na nowych rozwiązaniach wniesie coś nowego do Twojego życia.

Może dodawać odwagi albo i pokory. Zdobywanie doświadczenia sprawia, że sam doskonalisz siebie. Rozszerzasz swoje horyzonty o nowe możliwości. Pragniesz być jeszcze lepszym w tym co robisz. Próbujesz nowych wyzwań, które dają szanse na nauczenie się czegoś nowego, do tej pory nieznanego.

Chwytanie się takich czynności, przynosi zadowolenie, że mimo braku wcześniejszej wiedzy, jesteś bogatszy o nowe osiągnięcie.

 

Twój rozwój leży w Twoich rękach

Rozwój osobisty wymaga jakiegoś wkładu: mogą okazać się wystarczające chęci albo okaże się potrzebny również wkład finansowy. Aby coś osiągnąć, zawsze warto w to najpierw zainwestować, kształcić się w tym kierunku, uczyć się od innych.

 • Twój rozwój  leży w Twoich rękach
 • To TY decydujesz CO chcesz zdobyć, w jaki sposób oraz jakim kosztem
 • To TY wybierasz ile chcesz dać z siebie
 • To TY oceniasz czy rzeczywiście Ci na tym zależy

Każdy decyduje sam za siebie, czego mu brakuje, do czego dąży i jaki ma w tym cel. 

 

 

Skuteczne odchudzanie. SprawdźWyginam śmiało ciało...

Wiosna nie tylko wpływa na rozwój duchowy, ale również cielesny. Po okresie zimowym, kiedy człowiek magazynuje tłuszcz. Nadeszła zatem pora, aby się go pozbyć.

 

Nie wynika to tylko ze stanu psychicznego czy czujesz się dobrze w swoim ciele czy chcesz coś zmienić, ale również z temperatury pogodowej, która wpływa na Twój metabolizm. Możesz jeść mniej, potrzebować mniejszej ilości tłuszczu, za to większej ilości płynów, które gaszą pragnienie w słoneczne dni. Krótkie, przewiewne stroje mogą sprawiać, że możesz chcieć prezentować się w lepszym świetle oraz chcesz się poczuć dobrze we własnym ciele.

 

Zimą ciało jest zakryte przez kilkuwarstwowe ubranie, a wiosną zaczyna się ich zdejmowanie ze względu na różnice w temperaturze. W tym momencie możesz poczuć, że potrzebujesz zrzucić kilka kilogramów dla swojego komfortu psychicznego. Możesz zacząć biegać, chodzić na siłownię albo jeździć na rowerze. Możesz wspaniale wyrzeźbić swoje ciało.  

 

Wiosną człowiek ma więcej możliwości do aktywności, dlatego częściej może z nich korzystać.

Aktywne życie nie tylko powoduje utratę wagi, ale również dzięki takim ćwiczeniom dotleniony jest centralny układ nerwowy jakim jest mózg. Jest to ważny organ, które kieruje wieloma procesami. Można wtedy efektywniej pracować, wykonywać zadania. Zaczniesz czuć, że masz bardziej „otwartą glowę" na nowe czynności. Będziesz wypoczęty oraz chłonny wiedzy. Czyż aktywność fizyczna nie przynosi samych korzyści wykonywana w sposób racjonalny?

 

Rozpoczęcie kuracji odchudzającej, wymaga samozaparcia, wytrwałości oraz cierpliwości. Czasami zdarza się, że człowiek przerywa proces, gdyż nie ma mobilizacji oraz chęci do kontynuowania. Czasami może być źle dobrana dieta.

Wiele osób decyduje się na zastosowanie własnej kuracji odchudzania, co może wiązać się z problemami. Stosowanie tabletek czy płynów ułatwiających szybszy metabolizm, mogą okazać się nie dostosowane do organizmu, do potrzeb.

Regularne stosowanie może przynieść efekty, natomiast przerwanie może spowodować efekt jo-jo czyli powrót do poprzedniej wagi, a nawet przybranie kilku kilogramów.

 

Jaka w takim razie jest korzystna metoda?

Warto pamiętać, że dieta powinna być pełnowartościowa, czyli nie może zabraknąć produktów, które wpływają na rozwój oraz codzienne zapotrzebowanie energetyczne. Odchudzanie wymaga racjonalnego postępowania, czyli jeść tyle ile potrzebuje organizm,ale częściej i do tego w mniejszych ilościach.

Nie należy zapychać się maksymalnie, tylko ograniczać spożywane produkty. Warto wybierać takie, które dostarczają witamin oraz innych składników energetycznych potrzebnych do codziennego funkcjonowania.

Do tego procesu można włączyć również ćwiczenia fizyczne np. kilka razy w tygodniu. Wzmacniają one mięśnie oraz dodają energii do wykonywania normalnych, standardowych zadań domowych czy służbowych. Ćwiczenia wykonywane ze znajomym mogą przynieść wiele radości oraz umacniają relacje między Wami. Nie tylko daje to ukojenie ciału, ale również wnętrzu.

 

Jeśli odchudzanie jest dla Ciebie naprawdę ważne, koniecznie wejdź na stronę o odchudzaniu>

 

 

Kliknij tutajKliknij w żabę i zobacz co możesz mieć

Rozwijanie siebie, podawanie się nowym wyzwaniom sprzyja pozytywnej samoocenie. Zaczniesz dostrzegać swoją wartość. Spróbujesz coraz to nowych czynności, które wzbogacą Twoją wiedzę, osobowość jak i dodają energii do poznawania oraz odkrywania nieznanych części siebie.

Zaczniesz mobilizować się, aby osiągnąć wyznaczony cel, wykorzystując przy tym swoje umiejętności. Zaczyniesz cenić siebie, za to co robisz oraz w jaki sposób do tego dążysz. Myślisz pozytywnie, nie tracisz nadziei, aby zgłębiać swoje wnętrze, które kryje jeszcze tyle zagadek.

 

Wiosna to dobra pora roku, aby zacząć myśleć o sobie, o tym czego się pragnie, co sprawia przyjemność oraz sprzyja poznawaniu samego siebie.

 

Jest to czas kiedy masz szansę spróbować czegoś nowego, jak i uporządkować sprawy, które wymagały tego już od dawna. Pomyślisz co już zostało zrobione oraz co możesz jeszcze zrobić, aby poczuć radość i zadowolenie z samego siebie.

 

Dbając o swój rozwój osobisty, myślisz o sobie wielopłaszczyznowo, nie tylko w znaczeniu intelektualnym, ale również duchowym i cielesnym. Każda z tych sfer jest istotna (osobista, seksualna, rodzinna, zawodową), abyś mógł siebie docenić. W zależności od potrzeb, realizuj to, co Ci przynosi najwięcej pozytywnych wrażeń.

Wiosna daje wiele radości oraz sposobności do poprawy swojego samopoczucia. Dodaje energii niezbędnej do działania.


Możesz mieć w sobie tyle siły, aby spełniać swoje marzenia. Zaczyna kwitnąć jak kwiat wiosenny, który pokazuje swój urok.

 

Wiosennego slońca i spełniania marzeń,
Anna Kolasińska
psychorada.pl

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.