Jak nie niszczyć swojego związku? cz.3

czwartek, 10 lutego 2022

:: Konsultacje i terapie z psychologiem online- umów najbliższy termin >

Związek

Jak nie niszczyć swojego związku? 

Dzisiaj część trezcia tego cyklu. Chcę z Wami pozielić się reflaksją dotyczącą zachowania w miejscach publicznych, albo po prostu wsród innych. Mam na myśli, to jak się traktujemy nawzajem, co do siebie mówimy i w jaki sposób kiedy jesteśmy w towarzystwie znajomych czy przyjaciół.

 

Konkretnie chcę dziś zająć się stawianiem partnera czy partnerki w trudnej sytuacji, np. poniżenie czy publiczne kłótnie. Zapewniam Was, że nic się złego nie stanie jeśli zostawicie do czasu powrotu do domu te sprawy, a na pewno zyskacie chłodny osąd tego co się wydarzyło. A tym samym oszczędzicie sobie wzajemnie przysparzania wstydu i upokorzenia. Wasi znajomi z pewnością, podczas wspólnie spędzanego czasu, nie chcą ani być świadkami, ani tym bardziej uczestniczyć w Waszych konfliktach, bo stawia to zarówno Was jak i innych w niezręcznej sytuacji.

 

Jeśli już zdarzyło się tak, że macie jakiś konflikt czy sprawę, która nie może czekać, odejdźcie gdzieś, gdzie będziecie mogli być sami i porozmawiajcie, najlepiej bez świadków i bez wciągania innych w tę rozmowę. Zadbajcie o intymność tej rozmowy, a jeśli nie będzie to możliwe ustalcie kiedy o tym porozmawiacie.

 

Nie wystawiajcie na próbę relacji miedzy sobą, po to aby sprawdzić ile znaczycie dla partnera czy partnerki. Albo co gorsza sprawdzić po czyjej stronie staną przyjaciele.

 

Jeśli jesteście parą, której zdarzają się takie sytuacje i teraz zaczynasz rozumieć, że niekoniecznie jest to w porządku, to spróbuj zapanować nad tym. Ale jeśli nie potrafisz tego zrobić, mimo tego że już wiesz, że nie chcesz tak funkcjonować, nie martw się, jesteśmy po to by Wam pomagać. Umów się do psychologa na konsultację, opowiedź nam o uczuciach, któych doświadczasz i razem z nami naucz się nad nimi panować.

 

 

Alicja Krawczyk

Psycholog 

Pratktyk Terapii Któtkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.