Jak podchodzić do miłości

wtorek, 7 czerwca 2011

 Tak wiele się mówi o miłości, o konieczności jej odczuwania we wszystkich sferach życia, o miłości do bliźniego, do siebie samego, do matki, ojca, rodzeństwa, dzieci, partnerów życiowych, bliższych i dalszych znajomych, całej ludzkości. Tak wiele się o tym mówi i pisze... jak należy kochać, jak okazywać uczucia, jak postępować w związku, jak kochać dzieci, w jaki sposób pokazywać swoją gotowość do miłości, że można odnieść wrażenie, że miłość to jedna z trudniejszych umiejętności, których się trzeba w życiu nauczyć. Najlepiej z dobrego podręcznika lub od świetnego doradcy.

 

Chodzą więc ludzie na zajęcia, na kursy,  szkolenia, czytają poradniki, porady w gazetach - a wszystko po to, aby zrozumieć i nauczyć się różnych aspektów miłości.

 

Pewnie chociaż raz zdarzyło Ci się to samo - szukanie miłości wszędzie, tylko nie we własnym  sercu. Wielu osobom się to zdarza.

 

Takie mamy czasy, że w większości przypadków szukamy odpowiedzi poza sobą. Wertujemy dostępne źródła wiedzy, aby sprawdzić co zrobić, gdy dziecko ma katar, gdy chcemy kupić samochód, gdy chcemy znaleźć godzinę przyjazdu pociągu, gdy chcemy sprawdzić co robić, gdy nasz partner krzywo na nas spojrzał...

 

W sprawach życia uczuciowego zaczytujemy się wiedzą i postępujemy zgodnie ze wskazówkami, których udziela nam ktoś zupełnie obcy, kto często nawet nie ma podstaw do tego, aby nas nauczać . W natłoku poradników nie zwracamy nawet uwagi czy ktoś, kto napisał najlepszy nawet poradnik, jest szczęśliwym człowiekiem, czy układa mu się w życiu, w małżeństwie, w relacjach z dziećmi, rodzicami i innymi ludźmi. Nie zwracamy na to uwagi, bo... odgórnie zakładamy, że jeśli ktoś pisze coś na dany temat, to musi znać się na rzeczy. Pewnie zdecydowana większość nauczycieli życia się na tym zna. Pytanie tylko, czy wiedzę, którą posiada stosuje w swoim codziennym życiu, czy sama też kieruje się wskazówkami które głosi. A może stosując się do nich doszła na skraj upadku swoich relacji z innymi ludźmi.

 

___________________________________________________________________________________________________________

Jak rozwiązać intymne problemy w Twoim związku
- profesjonalnie, skutecznie i anonimowo?

__________________________________________________________________________________________________________

 

Kogo słuchać?

Już od wielu lat zawierzanie podszeptom własnej intuicji czy głosowi wewnętrznemu, zostało uznane za nieracjonalne, a więc jako działanie pozbawione sensu. Wstyd się przyznać, do tego, że ufamy sobie samemu. Zawsze lepiej mieć w zanadrzu jakieś badania, cytaty i głos doradców, które będą podporą dla naszych decyzji czy poglądów.

Ale to błąd.

Wszelkie źródła zewnętrzne mogą być podporą, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy to co robimy wypływa z nas samych, z naszej wewnętrznej potrzeby, z naszego serca, z duszy, z nas samych w jakimkolwiek aspekcie. Dopiero wtedy warto rozejrzeć się za czymś, co dodatkowo wesprze nas w tym czy w innym działaniu.

Każda decyzja, którą podejmujemy musi wypływać z serca, aby to co robimy w życiu było prawdziwe. Jeśli ktoś decyduje się na życie bez wewnętrznego głosu swojego serca, ten pozbawia się "ryzyka" odkrycia kim jest naprawdę.

 

Ale jak to się ma do miłości?

Każda czynność, którą podejmujesz w swoim życiu, jest podjętą przez Ciebie decyzją. To Ty decydujesz czy chcesz wypić na śniadanie kawę czy sok, jechać w korkach i być w pracy na czas, czy pojechać po godzinach szczytu i odrobinę się spóźnić, czy uśmiechać się do ludzi czy chodzić z ponurą miną, czy iść lunch czy też  na siłownię, czy leżeć przed telewizorem czy pobiegać, itd.

 

Absolutnie wszystko co robisz w swoim życiu wynika z tego CO postanowisz.  Reszta czyli JAK to się zadzieje, jest tylko konsekwencją Twojego postępowania.

 

Jeśli będziesz zawsze skupiać się na JAK coś zrobić, to możesz całe życie kręcić się w kółko, nie odnajdując ani prawdy o sobie, ani o innych, a tym samym do wielkiej miłości, do której tak mocno dąży każdy człowiek ( nawet jak się z tym ostentacyjnie nie obnosi).

 

Jeśli czytasz podradniki JAK coś zrobić i potem to robisz, to stosujesz techniki i metody dostosowane przez ich twórcę do jakiegoś celu, do jakiegoś zagadnienia czy problemu. Nie wiedząc jaki to cel, będzie Ci bardzo trudno zrozumieć sens poszczególnych działań, będą Cię one męczyć i w końcu porzucisz dane działanie. Co więcej powiesz innym, że ta metoda to kompletna bzdura, bo zupełnie na Ciebie nie zadziałała. Ale przecież nie mogła zadziałać skoro Twoje CO,  nie zostało zdefiniowane lub zdefiniowane częściowo czy nawet błędnie.

 

np. jeśli celem jest "chcę schudnąć" to to jest niewłaściwy cel - zupełnie niekonkretny i nic nie mówiący o prawdziwym powodzie tego schudniecia, którym może być chęć wciśnięcia się w dżinsy o rozmiar mniejsze, wyglądanie sexi na plaży, czy aspekt zdrowotny "dzięki schudnięciu o 20 kilo mój kręgosłup przestanie mnie boleć" czy też emocjonalny "chcę, aby dziewczyny uważały mnie za przystojnego faceta, bo to mnie uszczęśliwi".

 

Właśnie dlatego, tak wiele diet nie działa na ludzi, bo stosują je bez mocnego wewnętrznego przekonania o swoim CO, czyli celu dla którego to robią. Jeśli nie wiedzą po co to robią, to zaprzestają.

 

Zobacz jak wiele osób choruje na anoreksję. To osoby, które dokładnie wiedzą do czego dążą głodząc się...

 

Dokładnie te same mechanizmy decydują o tym, czy w Twoim życiu odnajdziesz prawdziwą miłość czy też nie.

 

Miłość jest decyzją

"Nasza ludzka natura pokazuje nam, że miłość nie jest niczym więcej innym niż emocją. Podejmujemy decyzje oparte na naszych emocjach i nawet bierzemy ślub, ponieważ czujemy się "zakochani". Nic ponad to nas nie obchodzi. Oto dlaczego tak wiele małżeństw kończy się rozwodem." - http://www.gotquestions.org

 

Jeśli postanowisz, że miłość będzie głównym motorem napędowym Twojego życia, ponieważ to stanowi dla Ciebie najwyższą wartość (CO), to tak będzie. Pozostaje Ci tylko poszukać metod (JAK), które przybliżą Cię do tego.

 

Ta decyzja o tym, aby miłość przyświecała każdemu Twojemu poczynaniu będzie determinować wszystkie Twoje działania - pracę, relacje z innymi ludźmi, proces wychowania dziecka, bycie z partnerem, kontakty towarzyskie. Miłość jako czynienie dobra, powinna stać się istotą każdego życia ludzkiego. Tylko dzięki takiej postawie będziesz wiedzieć i czuć w sobie JAK postąpić w każdej ważnej dla Ciebie chwili życia. To będzie najlepszym wyznacznikiem tego wszystkiego co dla Ciebie dobre. Nie kolejny poradnik - tylko TY i to co TY czujesz. Poradniki i to co mówią inni jest dopiero w drugiej kolejności.

 

Ta decyzja o tym, aby opierać swoje życie na postawie opartej na miłości do siebie, do innych, do całego świata, sprawi, że otworzy się Twoja dusza i zaczniesz widzieć świat w zupełnie inny sposób. To takie uczucie, jakby spadła Ci z oczu zasłona i wreszcie zaczniesz widzieć świat we właściwej ostrości i barwach.

 

To najlepszy moment w życiu!

 

Ale jest jeden haczyk... To wspaniałe uczucie nie trwa wieczne. Trzeba je codziennie podsycać, takj jak dokłada się drwa do ogniska, aby nie zgasło.


Fragment kursu e-mailowego "Rekolekcja życia". Dowiedz się wiecej o zajęciach >>

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.