Jak się pozbyć natrętnego adoratora?

niedziela, 13 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Poznałam przez internet fajnego faceta. Świetnie nam się gadało. wymieniliśmy się zdjęciami. Wydał mi się ok. Doszło do spotkania.  Niestety okazało się, że zdjęcie było jakieś wyjątkowo korzystne.   Strasznie mi się nie podoba i nawet jego pozytywne cechy nie są w stanie przeważyć. Nie chce już z nim utrzymywać kontaktu, a on się chyba zakochał. Nie chcę go zranić i nagle przestać się odzywać. Jak się go pozbyć?

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Internet z początku był traktowany jako źródło informacji. Zastępował nam długie godziny spędzane w bibliotekach. Łatwy dostęp do różnorodnych gałęzi wiedzy, szybkość i efektywność znajdowania potrzebnych danych sprawiły, że dziś właściwie trudno nam sobie wyobrazić bez niego życie.

Z czasem ludzie zaczęli wykorzystywać Internet także do poznawania się. Umożliwiło to poszerzanie kręgu znajomych, nawet o tych, z najodleglejszych zakątków świata. Szybko okazało się, że bez wychodzenia z domu można zaprzyjaźnić się z kimś, a nawet poznać drugą połówkę.


Dziś wiele portali społecznościowych oraz randkowych oferuje możliwość odnalezienia miłości, na co często brakuje odwagi czy czasu w realnym świecie.  Zanim dojdzie do spotkania ludzie dużo rozmawiają poprzez komunikatory internetowe a także wymieniają się zdjęciami. Stwarza to jednak ryzyko zafałszowywania obrazu własnego siebie.

Niektórzy robią to bardzo świadomie, u innych zaciera się po prostu granica między tym, kim jestem a tym, kim chciałbym być. Osobie po drugiej stronie monitora przedstawiamy takiego siebie, jakim pragnęlibyśmy, aby nas dostrzegł.


Spotkania w realu bardzo często rozwiewają ułudę. Okazuje się np., że ktoś, z kim fantastycznie nam się rozmawiało, w rzeczywistości jest bardzo małomówny i trudno mu wyrażać własne myśli i uczucia, ktoś, kto na zdjęciach wyglądał jak model, po prostu ma dobrego photoshopa itd. Dlatego niezwykle istotnym jest, aby przed pierwszym spotkaniem starać się zachować jednak dystans, nie składać dużych deklaracji. Na podstawie zdjęć czy rozmów na odległość trudno nam jest poznać drugą osobę,  nawet najlepsza technika nie jest w stanie zastąpić spotkania.


Rozumiem, że wygląd tego mężczyzny lub sposób bycia okazał się na tyle niekorzystny, że nie rozpatruje go Pani w kategoriach partnera. W tej sytuacji można spróbować delikatnie i płynnie przeistoczyć waszą relację w koleżeńską. Być może z czasem okaże się, że ów chłopak jest świetnym materiałem na przyjaciela.  


Jeśli jednak czuje Pani, iż nie jest zainteresowana nawet relacją koleżeńską z nowo poznanym, zazwyczaj  subtelne  sygnały i sugestie, a także zmiana w postawie wobec drugiej osoby  wystarczają by ktoś zorientował się jaki znajomość przybiera kierunek. Jeśli to nie pomoże, zachęcam do szczerej rozmowy przeprowadzonej w sposób stanowczy, ale i delikatny, który zmniejszy poczucie odrzucenia.


 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.