Jak traktować ludzi, aby zawsze mieć z nimi udane relacje zawodowe i prywatne?

czwartek, 20 maja 2010

"Jest coś, czego pożądamy wszyscy. Uczucie, którego  pragnie kaAneta Styńskażdy z nas bez względu na płeć, rasę czy klasę społeczną. John Dewey, najwybitniejszy filozof w historii Stanów Zjednoczonych, stwierdził, że

najgłębszą potrzebą ludzkiej natury jest żądza bycia ważnym

To teoria niepodważalna — wszyscy chcemy czuć, że w historii tego szalonego świata odgrywamy znaczącą rolę.

Ludzie czasem dokonują rzeczy wręcz absurdalnych, byleby zwrócić na siebie uwagę. W dzieciństwie miałem kolegę, który, by zainteresować sobą innych, nauczył się na zawołanie… wymiotować."

 

To pierwszy akapit z ksiażki "Sztuka przyciągania ludzi" która wczoraj miała swoją premierę wydawniczą (fragment możesz bezpłatnie ściągnąć stąd).

 

Jeśli interesują Cię metody, dzięki którym staniesz się osobą otoczoną wianuszkiem takich osób, których towarzystwo będzie dla Ciebie właściwe, to zachęcam Cię do kupienia tej publikacji. E-book kosztuje tylko 17,70 zł, wersja drukowana 26,70 zł. Jeśli publikacja nie spełni Twoich oczekiwań, Wydawnictwo które ją wydało, zobowiązuje się do zwrotu pieniędzy, wiec nic nie ryzykujesz.

 

Ale nie o tym chciałam pisać...  Istotą sukcesu w życiu jest umiejętność, takiego komunikowania się z ludźmi, aby zaskarbić sobie ich sympatię. Wiadomo, ze jeśli ktoś Cię lubi, to lepiej Cię ocenia, przymyka oko na Twoje niedociągnięcia i traktuje zdecydowanie lepiej od pozostałych osób, które są neutralne czy wręcz nieprzychylne. 

 

W podejściu do zjednywania sobie ludzi wcale nie chodzi o  lizusostwo. Tu istotą jest postawa, która mówi innym "Ja jestem OK, i TY jesteś OK". To postawa, która akceptuje odmienność innych osób, pozwala ludziom realizować siebie na swój indywidualny sposób, wspiera rozwój osób trzecich. Słowem to postawa, która sprawia, że ludzie sami zaczynają lgnąc do Ciebie.

 

Teraz tylko musisz podjąć decyzję -> jakich osób w swoim otoczeniu pragniesz? Z kim faktycznie chcesz utrzymywać kontakty? - bo nie jest sztuką być otoczonym przez osoby, które Cię wykorzystują.

 

Ważne!

  • Okazuje się, że tylko 10% tego, jak długo żyje człowiek, jest podyktowane jego genami. Pozostałe 90% tym, jak żyje.

Grupa amerykańskich psychologów, dietetyków i lekarzy postanowiła zbadać życie kilkunastu 100-kilkuletnich szczęśliwców z całego świata, aby stworzyć formułę uniwersalnych zasad długiego i szczęśliwego życia.


Osoby, które żyły minimum 105 lat otaczały się odpowiednimi ludźmi i mądrze ich dobierali. Wiedzieli, że zawsze mogą na nich polegać. Pewność tę wypracowali sposobem, jaki traktowali innych przez całe swoje życie.

 

Osoby, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ nie tylko na to, co myślimy o życiu i świecie, ale też na to, kim jesteśmy i jak wyglądamy.

  • Jeśli ciągle przebywasz z malkontentami, sam masz ochotę ciągle narzekać.
  • Jeśli Twoi koledzy z pracy są otwarci, pełni entuzjazmu i energii – zarażasz się tym od nich.
  • Chcąc stać się człowiekiem sukcesu, jak najczęściej przebywaj z ludźmi, którzy mają doceniane przez Ciebie osiągnięcia lub dążą do nich, myśląc w podobny sposób co Ty. 

 

Dlatego też taka naturalna eliminacja osób, które stoją na drodze Twojemu zadowoleniu z życia, jest wręcz Twoim obowiązkiem.  Często ze względu na sentymenty, czy różne uwikłania emocjonalne, dajemy się latami trzymać w toksycznych dla nas relacjach.

 

Ćwiczenie

 

Zrób teraz szybkie ćwiczenie:
Napisz imiona pięciu osób z którymi najczęściej utrzymujesz jakiekolwiek kontakty. Mogą to być osoby z Twojego otoczeni aparywatnego, jak i z miejsca pracy.

Pomyśl o tych osobach, jakie są (miłe/niemiłe, chude/grube, oczytane/nieoczytane, inwestujące w swoją przyszłość intelektualną, finansową, duchową/nie inwestujace, itd.). Wypisz ich cechy i popatrz na nie pod kątem wszystkich tych cech które są dla Ciebie ważne.  Miej na uwadze, że jeśli 3 Twoich najbliższych przyjaciół jest otyłych, istnieje 50% szansy, że i Twoja waga stanie się zbyt wysoka... To prawo działa w stosunku do każdej cechy.

 

Podam Ci przykład:
Jeśli w danej rodzinie dominuje model rozwodów, bo np. Twoi rodzice są rozwiedzeni, i ich rodzeństwo również, to że Ty możesz stać się kolejną ofiarą nieudanego doboru partnera, czy w następstwie tego, ofiarą rozwodu, narażającą swoje dzieci na to samo, daje Ci 50% szansy, że tak się niestety stanie.

 

Tylko pracując nad sobą, nad swoim rozwojem osobistym, swoimi relacjami z innymi osobami, możesz zmienić schemat działania, ktory masz wgrywany od dzieciństwa. Nie ma innej drogi. Wszystko to co dzisiaj Ci się przytrafia, jest konsekwencja tego wszystkiego, co zadziało się w twojej bliższej i dalszej przeszłości. A przeszłości już nie zmienisz, więc nie ma co się nad nią roztkliwiać. 

 

Tylko dzisiaj, tworzące Twoją przyszłość, powinno mieć dla Ciebie znaczenie. Bo DZISIAJ jest początkiem Twojego nowego wspaniałego życia, które możesz sobie samodzielnie zaplanować.  Potem zostaje już tylko realizacja planu :)

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Aneta Styńska
właścicielka Psychorada.pl

 


UWAGA!
Aby mieć pełny dostęp do wszystkich artykułów, bezpłatnych konsultacji, darmowego narzędzia monitorującego zadowolenie z życia i satysfakcję seksualną, oraz gratisowe ebooki załóż bezpłatne konto na Psychoradzie.  


Polecamy:
Kursy i szkolenia:

 

 

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.