Jesteś takim dzieckiem?

środa, 29 września 2021

:: Problem dotyczy Ciebie?  Przeczytaj o terapii dla par lub terapii rodzinnej >

 

Terapia uzależnieńJesteś takim dzieckiem?

 

Dzieci które wychowały się w domu, w którym był nadużywany alkohol, czy to przez jednego rodzica, przez oboje lub dodatkowo dziadków, w swoje dorosłe życie wchodzą z wielkim bagażem doświadczeń, który przeważnie na długie lata determinuje ich los.

 

To Dorosłe Dzieci Alkoholików. Dzieci, jako bezbronne i czyste w swych intencjach istoty, są szczególnie podatne na wpływ dorosłych. Wobec trudnej emocjonalnie sytuacji do której nie zostały przygotowane, są całkowicie bezradne wobec tego, co się dzieje wokół nich. Nie rozumieją zachowań mamy czy taty, chaosu, braku konsekwencji w wychowaniu, braku opieki, miłości, ciepła emocjonalnego czy akceptacji.

 

Z tego powodu w dorosłość wchodzą z wieloma problemami. Niezaspokojone dziecięce oczekiwania i potrzeby będą w dorosłym życiu determinować ich zachowanie, wybór partnera, wychowanie własnych dzieci czy styl pracy.

 

Osoby, które w domu rodzinnym zetknęły się z alkoholizmem opiekunów zapraszamy na konsultacje terapeutyczne z psycholog Hanną Świerczewską, która zawodowo pomaga osobom z syndromem DDA, uzależnionym od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. https://terapiauzaleznien.psychorada.pl/

 

 

Pozdrawiam Cię serdecznie
Aneta Styńska
Psycholog
Terapeuta Par

_________________________________________

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.