Już wiem - co jest największym problem

wtorek, 19 czerwca 2012

Jaki jest największy problem?W ciągu dosłownie kilku godzin po wysłaniu e-maila o ankiecie, miałam już 150 odpowiedzi. Odzew sympatyków Psychorady był wyjątkowo szybki.

 

Co więcej każda z osób wypełniających ankietę,  podzieliła się ze mną tym, o czym często nie mówi nawet najbliższym osobom.

 

To wspaniałe zasłużyć na takie zaufanie. Serdecznie za nie dziękuję. Dzięki takim reakcjom, jak ta na ankietę, mam jeszcze większą motywację do działania i bardziej utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo Psychorada jest potrzebna.

 

To co okazało się największym problemem po prostu zwaliło mnie z nóg, ponieważ oczekiwałam zupełnie innego problemu numer 1. Ten którego się spodziewałam oczywiście również się pojawił, ale dopiero na miejscu drugim.

 

A zatem po kolei.

1. Największy problem? PIENIĄDZE!

To wręcz nieprawdopodobne - najczęstszym problemem jaki wyłoniła nasza ankieta jest sfera finansów! To był dla mnie prawdziwy szok! I nie dlatego, że sama zarabiam krocie, ale dlatego, że ponad wszystkie inne możliwości najwięcej głosów w ankiecie zebrał brak satysfakcji w życiu zawodowym (nie rodzinnym, osobistym czy własnym rozwojem osobistym) i kulejące z tego powodu finanse.

 

Oczywiście problem finansów jest złożony, ponieważ brak satysfakcji z pracy i z zarobków w większości przypadków przekłada się na brak satysfakcji z życia osobistego - bo jak cieszyć się życiem, jeśli koszty przewyższają zyski? Jak mieć do siebie szacunek, skoro nasuwa się na myśl, że jest się do niczego? Jak odnajdywać więź z partnerem, gdy na koncie pustki, a szef nie chce dać podwyżki.

 

Jakie rozwiązania mogę Ci zaproponować już teraz w tym zakresie:


Już jutro napiszę Ci o nowym e-szkoleniu z tej tematyki, które będę prowadzić w okresie lipiec-sierpień.

 

2. Blokada przed działaniem, brak motywacji

To również potężny temat! Znam bardzo wiele osób, które czegoś bardzo chcą, ale... nie robią absolutnie nic w tym kierunku. No - przesadziłam. Robią jedną ważną rzecz - cokolwiek im zaproponować, zawsze odmówią, znajdując jakieś "ale".  Taka blokada wewnętrzna może być wynikiem wzorców przyjętych jeszcze w domu rodzinnym lub nabyta podczas jakiegoś nieprzyjemnego wydarzenia życiowego i dotyczyć dowolnej sfery Twojego życia.

 

Dobra wiadomość jest taka, że jak najbardziej można ruszyć z miejsca. Trzeba tylko wiedzieć, jak dotrzeć do samego siebie, do swojego wnętrza, aby odnaleźć prawdziwą przyczynę takiej blokady.

 

Wtedy motywacja do działania pojawi się szybciej, niż się można było tego spodziewać.

 

Jakie rozwiązania mogę Ci zaproponować już teraz:

 

22.06. w piątek napiszę Ci o nowym e-szkoleniu z tej tematyki, które będę prowadzić w okresie lipiec-sierpień.

 

3. Brak pewności siebie, odnalezienie poczucia własnej wartości

Brak sukcesów przekłada się na poczucie zadowolenia z siebie.  A to z kolei na pewność siebie. Jak być pewnym swojej wartości, gdy w ważnej dla Ciebie sferze nie układa się. Jak się lubić, czy szanować, gdy na horyzoncie nie ma perspektyw na realizację swoich życiowych planów, lub gdy się jest zależnym od kogoś innego. Jak realizować swoje życie w momencie, gdy własne przekonania są narzucone przez inną osobę czy osoby?!

 

Pewność siebie można wyćwiczyć. Można także zbudować sobie własną skalę sukcesów i porównywać się wyłącznie do siebie, zamiast do innych? Pomyśl o J.K. Rowling brytyjskiej autorce książek o "Harrym Potterze" - samotnej kobiecie wychowującej dziecko, bez pracy, bez perspektyw, której aż 11 znaczących wydawnictw odmówiło wydania jej powieści. Dopiero w USA znalazło się wydawnictwo, dzięki któremu autorka stała się milionerką.

 

Po takim sukcesie można nabrać poczucia własnej wartości i pewności siebie, prawda? :)

 

Gdyby porównywała się do Sheakspire`a pewnie nie zaczęła by nawet pisać!

 

Jakie rozwiązania mogę Ci zaproponować już teraz:

 

25.06. w poniedziałek napiszę Ci o nowym e-szkoleniu z tej tematyki, które będę prowadzić w okresie lipiec-sierpień.

 

4. Niemożność znalezienia partnera i ułożenia sobie życia, samotność

Kolejny temat rzeka. Powodów nieudanych związków są zapewne miliony. Podstawa w większości przypadków podobna - myślenie kategoriami JA zamiast MY. 

 

Istotą udanego związku jest podjęcie decyzji przez oboje parterów o udanym życiu, opartym o wspólne wartości, plany, zasady. Niestety ciągle za mało par świadomie podchodzi do wspólnego życia. Przeważnie jedna ze stron nie chce "ograniczać" swojego JA przez wzgląd na MY. W efekcie albo związki się rozpadają i partnerzy wchodzą w kolejne powtarzając wcześniejsze błędy, albo nieświadomie decydują się na samotność, a co gorsza latami w niej trwają.

 

Jakie rozwiązania mogę Ci zaproponować już teraz:


27.06. w środę napiszę Ci o nowym e-szkoleniu z tej tematyki, które będę prowadzić w okresie lipiec-sierpień.

 

5. Asertywność, brak umiejętności reagowania na stresujące sytuacje oraz nadwrażliwość na krytykę

Przesadna skromność, zaprzeczanie własnym osiągnięciom, nieumiejętność przyjmowania komplementów, napady złości, płaczu, poczucie beznadziejności z powodu tego co zrobili inni ludzie. Na pewno jest Ci to znane.

 

Powiem Ci szczerze, że kiedyś to był również i mój problem - nie potrafiłam się odciąć. Co więcej byłam wręcz zdziwiona, że ktoś inny, może celowo być nieuprzejmy i sprawiać mi przykrość. Byłam tak delikatna w odczuwaniu, że za każdym razem, gdy zdarzyło się coś nieprzyjemnego to nie dość, że cierpiałam psychicznie, ale również fizycznie - bolał mnie brzuch, głowa, nie mogłam spać, ciągle w myślach odgrywałam zaistniałą scenę.

 

Na szczęście to już przeszłość. Ale ponieważ osobiście tego doświadczyłam, wiem jak trudne i bolesne są to przeżycia. Nauczyłam się zatem budować sobie solidny "moralny kręgosłup", który nie pozwala by takie drobiazgi, jak cudze fochy, uprzykrzały mi życie.

 

Ty też możesz się tego nauczyć.

 

Jakie rozwiązania mogę Ci zaproponować już teraz:

 

29.06. w piatek napiszę Ci o nowym e-szkoleniu z tej tematyki które będę prowadzić w okresie lipiec-sierpień.

 

Nie przegap!

Podsumowując -> już niebawem otrzymasz e-mail, w którym pokażę Ci materiały i sposoby w zakresie wyeliminowania z Twojego życia poszczególnych problemów:

 

20.06. środa likwidujemy problem nr 1
Braku satysfakcji z życia zawodowego i finansowego!

 

22.06. piątek likwidujemy problem nr 2
Blokada przed działaniem i brak motywacji.

 

25.06. poniedziałek likwidujemy problem nr 3
Brak pewności siebie, odnalezienie poczucia własnej wartości.

 

27.06. środa likwidujemy problem nr 4
Niemożność znalezienia partnera, ułożenia sobie życia i samotność.

 

29.06. piątek likwidujemy problem nr 5
Asertywność, brak umiejętności  reagowania na stresujące sytuacje oraz nadwrażliwość na krytykę.

 

 

Jak zamawiać nowe szkolenia?Ponieważ każdy blok szkoleniowy poprowadzę osobiście - lista miejsc będzie ograniczona. Maksymalnie na swoje zajęcia mogę przyjąć 40 osób.

 

Zatem jeśli zależy Ci, aby wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przeze mnie, to od razu po otrzymaniu e-maila zarezerwuj sobie miejsce.

 

Skąd będzie wiadomo czy są jeszcze wolne miejsca?

To proste - w momencie, gdy ilość miejsc dojdzie do 40 - nie będzie można już zamawiać. Dokładnie tak jak było w przypadku ankiety.

 

Jak będą wyglądać nowe szkolenia

Z każdego tematu przewiduję blok ośmiu 60 minutowych cotygodniowych spotkań, podczas których otrzymasz materiał video, plik(i) do poczytania i "pracę domową" do zrobienia.

 

Materiały będą wysyłane w godz. 18:00-18:30.

 

Każdy blok tematyczny będzie kosztować 299 zł.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w więcej niż 1 bloku tematycznym daj mi proszę znać - w takiej sytuacji cenę ustalimy indywidualnie. Oczywiście ze zniżką :)

 

Harmonogram

Poniedziałki - Brak satysfakcji z życia zawodowego i finansowego!

Wtorki - Blokada przed działaniem i brak motywacji.

Środy - Brak pewności siebie, odnalezienie poczucia własnej wartości.

Czwartki - Niemożność znalezienia partnera, ułożenia sobie życia i samotność.

Piątki - Asertywność, brak nieumiejętności  reagowania na stresujące sytuacje  oraz nadwrażliwość na krytykę.

 

Pomysł na nowe bloki szkoleniowe narodził się we mnie spontanicznie podczas czytania wypowiedzi zawartych w ankiecie. Myślę, że będą to fajne i wartościowe zajęcia i z całego serca już Cię na nie zapraszam. Startujemy już 2 lipca.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Aneta Styńska
Pomysłodawczyni i właścicielka
Psychorada.pl

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.