Mam brzydkie piersi

środa, 9 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Obiektywnie rzecz biorąc mam niestety nieładne piersi. Nie są ani kształtne, ani pełne, ale mój partner się nimi zachwyca. Zawsze kiedy mnie komplementuje w łóżku to w pierwszej kolejności biust. Czy to możliwe, że moje nieciekawe piersi mogą być dla niego fascynujące? Czy on może uważać je za piękne, idealne, sexy jeśli w rzeczywistości są kiepskie?? Czy to jakiś fetysz? Czy on tak mówi tylko, żeby mi polepszyć humor, czy mogą mu się na prawdę takie dziwne, małe podobać?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog, Anna Zawadzka

 
Piękno jest jednym z bardziej subiektywnych pojęć i zależy od kontekstu kulturowego, własnych doświadczeń a także ładunku emocjonalnego do rzeczy czy osoby, którą oceniamy.

Rozumiem, że może być Pani niezadowolona z pewnych części własnego ciała. Rzadko zdarzają się sytuacje, że odbicie w lustrze zdaje się być idealne. Każdy ma bowiem większe lub mniejsze kompleksy. Związek dwojga ludzi polega na akceptacji także niedoskonałości. Im większa jest między partnerami intymność czy miłość tym mniej krytycznie patrzą oni na siebie.


Mężczyźni są przede wszystkim wzrokowcami. Ciało kobiety jest dla nich bardzo podniecające, szczególnie piersi. To co Pani wydaje się brzydkie, partnerowi może jawić się jako seksowne i piękne. Nie każdy mężczyzna lubi duże, pełne piersi – wszystko zależy od indywidualnego gustu. Z pewnością nie jest to także fetysz.


Pyta Pani, czy komplementy partnera mogą być szczere. Wydaje mi się, że zupełnie nie mamy podstaw sądzić by było inaczej. Gdyby piersi mu się nie podobały, z pewnością nie skupiałby na nich takiej uwagi, a skoncentrowałby się na innej części Pani ciała.

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.