Mąż chce żebym była wyuzdana i lubieżna

piątek, 11 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Mój maż miał od zawsze jakieś dziwne gusta seksualne ale ostatnio oznajmił mi że nigdy nie czuł się mną nie dobrze w łóżku, bo cytuje "jestem wstydliwą świętoszką" i nie wiem co to znaczy prawdziwa namiętność. Byłam bliska płaczu, a on zamiast się zreflektować dalej ciągnął jaka to nie powinnam być wyuzdana i lubieżna. Jako przykłady zaczął mi pokazywać potworne zdjęcia kobiet które miały na sobie jakieś zboczone stroje. Nie chce takiego seksu. Co mam robić?

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.Na pewno nie zmuszać się do zachowań seksualnych, które Ci nie pasują.  Seks ma  być przyjemnością i radością.  A jeżeli będziesz podczas seksu zdenerwowana i spięta, wtedy żadnej przyjemności z seksu nie odczujesz, nie mówiąc już o tym, że nie będziesz zachowywać się spontanicznie , a seks, żeby był udany spontaniczności wymaga. 


Żadne z partnerów nie może się do żadnych zachowań seksualnych zmuszać. Twój mąż nie ma prawa wymagać od Ciebie zachowań, na które nie masz w sobie zgody.
 
Każde z Was ma inne potrzeby seksualne. Może dobrze się stało, że mąż powiedział Ci o swoich potrzebach, chociaż zrobił to w bardzo niedelikatnej formie, wręcz agresywnie, stosując wobec Ciebie krytyczne i raniące Cię uwagi.


Dobrze byłoby powiedzieć szczerze mężowi o tym, co napisałaś w swoim liście. Że nie do przyjęcia jest dla Ciebie taka forma seksu , jakiego chciałby Twój mąż ( na przykład noszenie strojów, które zobaczyłaś na zdjęciach). Przecież nie będziesz zmuszać się do czegoś, co jest dla Ciebie odrażające.
 
Dopytaj swojego męża o to, jakie konkretnie zachowania ma na myśli , mówiąc o tym, że chciałby, żebyś była lubieżna i wyuzdana.

Co to dla niego oznacza, może nie sprowadza się to tylko do noszenia bielizny, która wzbudza Twój wstręt, może okaże się, że ma on na myśli także te zachowania, które byłyby dla Ciebie do przyjęcia, które mogłyby dać również Tobie przyjemność?.
 
Spróbuj powiedzieć mężowi o tym, jakie Ty masz potrzeby seksualne. A może uda Wam się znaleźć jednak jakieś wspólne potrzeby? Może Ty odnajdziesz takie potrzeby seksualne  w sobie, których nie byłaś dotąd  świadoma  i będzie to coś, co będzie przyjemne również dla Twojego męża.
 
Zastanówcie się wspólnie nad tym, czy chcecie nadal być parą, mimo tego, że Wasze potrzeby seksualne się różnią? Nad tym, co łączy Was poza sferą seksu, z jakiego powodu ze sobą jesteście, co w sobie nawzajem cenicie, czy jest coś, co w sobie nawzajem kochacie, na tyle ważne, żeby być dalej razem , mimo dzielących Was różnic w sferze seksu.

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.