Mąż ma mnie za brzydką kurę domową, a sekretarkę...

poniedziałek, 14 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Mam dwójkę małych dzieci i nie pracuję. Ledwo daję sobie z domem radę, jedno małe biega i wymaga ciągłej uwagi, drugie jeszcze karmię. Dwoję się i troję aby ogarnąć dom. Nie umiem też schudnąć po ciąży i wiem, że się zapuściłam, ale przy dzieciach nie mogę sobie pozwolić na zajmowanie się sobą, nie stać mnie też na ubrania i kosmetyczki. Tymczasem mój mąż wraca z pracy i stale opowiada o swojej szefowej, jaka jest mądra, piękna, elegancka, zadbana. Zaczynam być o nią zazdrosna. Boję się, że mąż ma ją za prawdziwa kobietę, a mnie za zwykłą kurę domową. Co mam robić? Przecież muszę opiekować się dziećmi.

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.Pisze Pani, że czuje się mniej atrakcyjna dla męża niż przed pojawieniem się dzieci. Wiele obowiązków związanych z prowadzeniem domu sprawiło, że przestała Pani dbać o siebie.

Z drugiej strony jest Pani zazdrosna fascynacją męża swoją szefową.

Ta sytuacja wpływa na Pani samoocenę oraz obniża nastrój.

Rozumiem, że dzieci są bardzo absorbujące, zabierają dużo energii i czasu, nie mniej jednak najwyższa pora pomyśleć o samej sobie!


Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, szczególnie u kobiety. Podnosi pewność siebie, poczucie własnej wartości. Tak naprawdę czasem niewiele potrzeba, żeby wydobyć naturalne piękno. To dbanie o siebie również związane jest ze skupianiem się na sobie. Czasem warto pomyśleć o sobie i swoich potrzebach.

Jeśli, na co dzień jesteśmy zrelaksowani, czujemy się odprężeni i spokojni potrafimy podejść do naszych problemów bardziej rzeczowo, spojrzeć na nie z większym dystansem, przestać odbierać pewne rzeczy zbyt personalnie.

Na pewno jest ktoś w Pani otoczeniu, kto może zaopiekować się dziećmi, by miała Pani chwilkę dla siebie. Odprężająca kąpiel, ćwiczenia gimnastyczne, maseczka na twarzy mogą wiele zdziałać.  Ważne także, aby nie tylko pielęgnować własne ciało ale również duszę.

Piękno i dobre samopoczucie wynikają, bowiem z wewnętrznego zadbania! Proszę o tym pomyśleć: spędzić popołudnie z koleżanką, posłuchać dobrej muzyki. Odprężyć się przy książce. Warto także zorganizować romantyczny wieczór z mężem, pobyć troszkę razem, wyrazić swoje uczucia, poczuć się znów pożądaną i kochaną.

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.