Miłość jest najważniejsza

wtorek, 14 lutego 2012

Czym jest to uczucie, że uderza z tak ogromną siłą i dodaje energii do życia? Jak to jest, że ludzie widzą świat tylko w różowych barwach?


Miłość dla każdego człowieka ma inne znaczenie. Może być to silne przywiązanie do drugiej osoby, namiętność czy pożądanie, a może wszystko połączone w jedną całość. 

Każdy odczuwa miłość na swój sposób, dlatego jest tak wyjątkowa. Każdy czego innego oczekuje od partnera, każdy ma inne wyobrażenie o tym uczuciu. I właśnie z myślą o tym, mamay dla Ciebie prezent, a także możliwość skorzystania z wielu walentynkowych okazji.

 

Walentynkowy zawrót głowy

Miłość rodzi się między dwiema osobami. Wygląda to, jak złączone dwie połówki jabłka w jedną całość, które do siebie pasują, nawet jak przyciągają ich różnice w charakterze czy zainteresowaniach.

 

Ludzie zakochani tworzą związek.

 

Spotykają się, dzielą swoimi uczuciami czy myślami. Przedstawiają swój sposób postrzegania świata. Dażą siebie zaufaniem, co pozwala szczerze i otwarcie ze sobą rozmawiać. Czują się bezpiecznie razem. Chcą spędzać wspólnie każdą wolną chwilę, aby choć przez moment spojrzeć w oczy partnera i poczuć jego bliskość. Unoszą się do góry i smakują niebiańskich przyjemności. Są ze sobą i to pochłania ich życie, dodaje rozkoszy i szczęścia. Wiedzą, że ktoś na nich czeka, ktoś o nich myśli. Wstawanie rano przestaje być męką, a jedynie ciekawością co się dzisiaj przydarzy, co robi partner, czy spędzimy dzisiaj trochę czasu. To czekanie jest przyjemnością, gdyż wiemy jaka czeka nas nagroda. Na chwile spędzone razem warto poczekać.

 

Życie w związku, nie tylko przynosi wiele radości,
ale również chwile smutku czy przygnębienia.

 

Kiedy zauroczenie czyli pierwszy etap miłości przemija, codzienność wraca do całej gamy barw. Zaczynając od bieli, a kończąc na czerni. Mogą pojawiać się nieporozumienia, kłótnie, z którymi można sobie poradzić albo i nie.

Znalezienie kompromisu i wysłuchanie opinii partnera jest odpowiednią reakcją na tego typu problemy. Warto rozwiązywać sprawy na bieżąco i mówić otwarcie, kiedy coś człowieka boli, coś nurtuje lub męczy całymi dniami.

Chowanie uczuć w sobie i bycie z nimi wyłącznie samemu, może spowodować późniejsze sprzeczki lub nieporozumienia z partnerem. Problemy zaczną się kumulować i doprowadzi to do wybuchu emocji. Wszystkie sprawy, które były niewyjaśnione, wyjdą na jaw za jednym zamachem. Zrozumienie tych sytuacji jak i przypomnienie ich będzie bardzo trudne.

 

 

Druga osoba może nie być świadoma, że coś zrobiła, czymś zawiniła, dlatego komunikowanie się w sposób bezpośredni jest podstawą dobrej relacji w związku. Wtedy żadna z osób nie tworzy własnych historii, a słucha co ma do powiedzenia partner. W sytuacji, kiedy brakuje szczerej rozmowy, ludzie coś, co stworzyli razem, mogą wspólnie zniszczyć.

 

Recepty na szczęśliwy związek nikt nie posiada.

Każdy ma na nią inny przepis. Każdy kieruje się czymś innym. Każdy buduje związek z innych „składników”. Szczęśliwy związek to taki, w którym dwie osoby potrafią siebie słuchać, wspierać w chwilach zwątpienia oraz otwarcie ze soba rozmawiać. Dają z siebie tyle, ile mogą oraz przyjmują od partnera tyle, ile potrzebują. To nie jest rodzaj wyliczanki, tylko nieświadome działanie. Kiedy kogoś kochamy, chcemy mu dać coś od siebie i o tym samym myśli partner.

 

Akceptacja oraz szacunek to dwie istotne wartości w szczęśliwym związku. Przyjmujemy partnera takim jakim jest, nawet jeśli posiada wady. Zresztą kto ich nie ma? Żaden człowiek nie jest doskonały, każdy ma jakiś uszczerbek i pokochanie go jest właśnie tą akceptacją. Szanujemy jego wypowiedzi, jego opinie, jego poglądy, nawet kiedy mamy odmienne. Staramy się pomagać, kiedy występują problemy. Wyrażamy w takich sytuacjach poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienie. Wspólnie szukamy rozwiązania, jakiegoś kompromisu.

 

14 lutego duża część z nas obchodzi Walentynki. Jest to święto zakochanych, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych. Obchodzone jest przez osoby zakochane i tego dnia świętują wspólnie swoją miłość. Spędzają ten dzień ze sobą, czasami wręczają sobie prezenty.

 

Czy taki dzień jak Walentynki nie powinien trwać przez cały rok?

Czy osoby zakochane nie powinny każdego dnia świętować swojej miłości poprzez okazywanie jej partnerowi? Czy tylko jednego dnia mamy pamiętać czemu jesteśmy razem?

Miłość okazywana codziennie bezinteresownie ma ogromną wartość. Świadczy to o prawdziwym uczuciu, które jest między ludźmi i taki dzień jak Walentynki powinien być kolejną okazją do powiedzenia komuś „kocham Cię”, a nie jedyną. Poczucie bliskości i zrozumienia wzmacniane każdego dnia przyciąga nas do partnera. Okazywanie miłości jest wyjątkową, ale codzienną przyjemnością, a nie świętem obchodzonym tylko raz w roku.

 

Nie bójmy się okazywać uczuć drugiemu człowiekowi, gdyż jest to istotne dla partnera. Dzielmy się swoimi emocjami, pragnieniami, radościami.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Kolasińska
www.psychorada.pl

 

___________________________________________________________________________________________________________

Jak rozwiązać intymne problemy w Twoim związku
- profesjonalnie, skutecznie i anonimowo?

__________________________________________________________________________________________________________

 

 

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.