Mój chłopak zmusza mnie do seksu oralnego

wtorek, 8 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Mój chłopak zmusza mnie do seksu oralnego, zarówno do pieszczenia mnie jak i jego. Brzydzi mnie samo wspomnienie że mogłabym to zrobić. Wydaje mi się, że straciłabym wtedy szacunek do siebie, nie mogłabym spojrzeć w lustro. Ale mój partner bardzo nalega, czy to oznacza że nie dopasowaliśmy się do siebie?”

 

Odpowiedź seksuologa:

Na pytanie odpowiada seksuolog, Anna Zawadzka

 
Seks oralny jest formą fizycznej bliskości. Podejmowanie tej aktywności zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji każdego człowieka. Z badań życia seksualnego społeczeństwa przez prof. Izdebskiego w 2001 roku kontakty oralne zadeklarowało 40% Polaków.

Obok kontaktów genitalnych jest to jedno z najczęściej podejmowanych zachowań seksualnych. Nie każdy jednak z różnych względów preferuje tego typu aktywność. Głównie opory wynikają z norm religijnych i moralnych lub szeroko postrzeganej estetyki i higieny.


W dojrzałym związku partnerskim opartym na poszanowaniu, akceptacji i miłości ważne jest zrozumienie i tolerancja do potrzeb i poglądów partnera. Dlatego też nie może dojść do sytuacji przymuszania drugiej osoby do zachowań, na które nie ma ochoty. Dotyczy to także sfery seksualnej. Jeśli będzie Pani działała wbrew swoim odczuciom może doprowadzić to do sytuacji, kiedy każde zbliżenie z partnerem stanie się źródłem spięcia, dyskomfortu zarówno fizycznego jak i psychicznego.


Przede wszystkim powinniście porozmawiać otwarcie o swoich seksualnych potrzebach a także obawach. Nie istnieje w seksuologii pojęcie niedopasowania  - zazwyczaj jakość relacji seksualnych między partnerami opiera się głównie na wzajemnym zrozumieniu, szacunku oraz umiejętności dawania i czerpania obopólnej przyjemności fizycznej i emocjonalnej.

 

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.