Mój facet jest chorobliwie zazdrosny

niedziela, 13 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

Mój facet jest chorobliwie zazdrosny. Mimo, że staram się nie dawać mu pretekstów i bardzo się pilnuje on zawsze się czegoś czepnie. Straciłam już kompletnie kontakt z wszystkimi kolegami, bo on w każdym mężczyżnie upatruje zagrożenie. Wciąż wypomina mi moich byłych chłopaków. Nie wiem dlaczego jest tak mało pewny siebie, jak tak bardzo go kocham. Już nie wiem jak mam z nim rozmawiać, boję się, że niedługo on całkiem odetnie mnie od innych mężczyzn.

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.Na zazdrość składają się uczucia stanowiące reakcję na spostrzegane niebezpieczeństwo grożące naszemu związkowi.

Zazdrość wzbudzają sygnały zainteresowania rywali partnerką, bądź też oznaki niewierności partnerki. Z listu wynika, że Pani nie daje swojemu mężczyźnie żadnych powodów by czuł się w jakikolwiek sposób zagrożony. Pomimo to, on okazuje chorobliwą zazdrość.

Jednocześnie ogranicza Pani relacje z kolegami i manipuluje życiem towarzyskim. Takie zachowanie u partnera najprawdopodobniej wynika z jego zbyt niskiej samooceny lub też z przykrych doświadczeń z przeszłości, które ukształtowały nieufność wobec kobiet.

W tej sytuacji, żadne Pani działania udowadniające wierność nie będą skuteczne. Niezależnie od Pani zachowania partner zawsze będzie widział zagrożenie. Pani chłopak powinien najpierw uporać się z własnymi problemami. Jeśli nie jest w stanie zrobić tego sam, proszę zasugerować mu wizytę u psychologa.

Rozmowa ze specjalistą może pomóc mu w zrozumieniu mechanizmów kierujących jego zazdrością oraz rozwiązaniu nurtujących problemów.

 

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.