Mój facet stale mnie prosi o seks

środa, 2 lutego 2011

:: Problemy w związku? Koniecznie wejdź na tę stronę >

 

Problem:

Mój facet stale mnie prosi o seks. Moje libido nie jest duże i faktycznie nie inicjuje seksu zbyt często (może raz na miesiąc) a on wciąż mnie namawia. Już nawet nie uwodzi, tylko próbuje mnie przekonać i stęka, że tak rzadko to robimy. Dla mnie to okropne i jeszcze bardziej zniechęca mnie do sexu. Co robić?”

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.

 

Rozumiem, że jest Ci trudno w związku, w którym Twoje potrzeby seksualne rozmijają się z potrzebami Twojego partnera.

 

Nie możesz zmuszać się do seksu, kiedy nie masz na to ochoty. Ze świadomością, że zmuszasz się do seksu i robisz to tylko dla partnera nie będzie dobrze ani Tobie ani jemu. Mój ulubiony terapeuta mawiał, że seks nie lubi innych powodów , dla których jest inicjowany, oprócz seksualnych.

 

Zaspokojenie potrzeb seksualnych Twojego partnera, zgoda na seks tylko z powodu obawy o to, że partner może Cię odrzucić, jeżeli nie będziesz  się  na seks zgadzać, to nie są powody  dla których warto seks inicjować. Seks powinien wynikać z pożądania, z ochoty na seks. Inaczej nie będzie udany. Porozmawiaj o tym z partnerem.

 

Tym, co możecie zrobić w tej sytuacji jest wspólne zastanowienie się nad tym i poszukanie tego, co może wpłynąć na  zwiększenie Twojego pożądania.

 

Zastanów się nad tym, co Cię podnieca, jakie zachowania ze strony partnera , przypomnij sobie, w jakich momentach miałaś ochotę na seks, w jakich to było okolicznościach, jak zachowywał się wtedy Twój partner. Czy miałaś ochotę na seks z Twoim partnerem w jakimś szczególnym miejscu, czy pora dnia lub nocy mogła mieć tu znaczenie? A może miałaś ochotę na seks po dniu pełnym emocjonujących wrażeń , albo przeciwnie, po dniu spędzonym z partnerem na relaksowaniu się i nicnierobieniu? Jeżeli odkryjesz, co wpływa na Twoją chęć do seksu, wtedy będziecie mogli spróbować stworzyć odpowiednią  atmosferę  sprzyjającą temu. 

 

Warto zastanowić się wspólnie nad tym, co może zrobić Twój partner, żeby powiększyć u Ciebie ochotę na seks.  Teraz swoim zachowaniem robi coś zupełnie odwrotnego: narzekając i naciskając na to, żebyś zgodziła się na seks, powoduje, że spinasz się i być może winisz za to, że Twoje potrzeby seksualne są mniejsze niż jego, a więc za to, na co nie masz wpływu, bo potrzeby seksualne są  bardzo indywidualną sprawą dla każdego człowieka. To napięcie wywołane okazywanym Ci niezadowoleniem partnera sprawia, że seks z nim staje się dla Ciebie w tym momencie niemożliwy.

 

Zastanów się nad tym i powiedz swojemu partnerowi o tym, w jaki sposób  może zachęcać Cię do większej bliskości? Co Cię podnieca, co powoduje, że masz ochotę być bliżej niego fizycznie? Może lubisz być całowana i pieszczona w odpowiedni sposób, może masz fantazje seksualne, o których mu nie mówiłaś, a które moglibyście zrealizować?

 

Jeśli trudno jest Ci znaleźć czynniki wpływające na to, że odczuwasz podniecenie, niech Twój partner poeksperymentuje i poszuka innych sposobów na to, żeby Cię podniecić, niż narzekanie i namawianie Cię na seks. Nie tylko od Ciebie zależy to, czy masz ochotę na seks z Twoim partnerem, w dużym stopniu  zależy to również od niego. Od tego, czy potrafi Cię odpowiednio  pieścić, czy potrafi zadbać o odpowiedni nastrój , w którym poczujesz się odprężona, czy okazuje Ci miłość w taki sposób, w jaki tego chcesz, czy potrafi być czuły, czy potrafi dać Ci odczuć to, że jesteś dla niego atrakcyjna, czy potrafi zadbać o to, żeby samemu być dla Ciebie atrakcyjnym, także o swój wygląd. Ty możesz pomóc mu w tym, żeby odkrył sposób, który działa na Ciebie .

 

Pamiętaj, że życie seksualne jest odbiciem tego, jak czujesz się w związku, tego, czy Twój partner daje Ci poczucie bezpieczeństwa, jak jest Wam razem. Czy robicie coś, co Was łączy, czy wspólnie spędzacie czas, czy potraficie ze sobą rozmawiać, czy dobrze jest Wam ze sobą na co dzień? Pomyślcie o tym, w jaki sposób moglibyście urozmaicić swoje bycie razem, może  wprowadzając w nie jakieś nowe sposoby spędzania czasu? Spróbujcie skoncentrować się na innych  aspektach  Waszego związku, a nie szczególnie na tym seksualnym. Poprawa Waszej relacji, wprowadzenie nowych emocji w Wasze wspólne życie mogą wpłynąć na to, że poczujesz  częściej chęć na  seks z partnerem.

Zamów konsultację dla siebie >>

 

 

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.