Niewiarygodny eksperyment emocjonalny

poniedziałek, 9 maja 2016

> Polecamy Coching ZawodowyCoaching Wizerunku, Diet Coaching oraz Life Coaching.

 

masaru-emotoJapoński naukowiec Masaru Emoto w wyniku swoich eksperymentów odkrył, że woda reaguje na nasze myśli i słowa, muzykę i symbole. Zależnie od tego, jakiej intencji była poddawana, jej kryształki po zamrożeniu ukształtowały się w zupełnie różne formy krystaliczne.


Woda, która była poddawana muzyce klasycznej, do której wypowiadano słowa "dziękuję" i "kocham cię", utworzyła po zamrożeniu piękne formy. Ta, którą poddawano ciągłej krytyce, wypowiadano słowa "nienawidzę cię" oraz "przez ciebie choruję", tworzyła brzydkie formy po zamrożeniu. W internecie jest sporo zdjęć, pooglądaj.


Człowiek składa się w ok. 70% z wody...
Daje Ci to do myślenia?


Jeżeli chcesz sprawdzić, jaką siłę mają słowa i to, co myślisz, zrób eksperyment dr. Emoto.
Ugotuj torebkę ryżu i umieść równe porcje w dwóch identycznych słoikach. Na jednym naklej napis "Kocham Cię", na drugim "Ty głupku". Postaw zakręcone słoiki w spokojnym miejscu. Codziennie mów do każdego (wiem, że to wydaje się dziwne) słowa z kartki w odpowiedni sposób. Trzymając słoik wypowiadaj słowa "Kocham Cię" z czułością i miłością, na głos i w myślach. Do drugiego "Ty głupku" z odpowiednią dozą złości, żalu i niechęci. Realizuj projekt przez miesiąc, wypowiadaj i myśl te słowa 2-3 razy dziennie trzymając słoik w rękach. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać... Ci, którzy przeprowadzili ten eksperyment, zgłaszali, że ryż z napisem "kocham cię"częściowo sfermentował i zaczął wydzielać przyjemny aromat. Ten, do którego mówiono “ty głupku” zrobił sie ciemny, spleśniał i wydzielał wstrętny zapach. Mogę to potwierdzić.

Skorzystaj z coachingu i dowiedz się co sprawia, że nie wzrastasz tak szybko, jak możesz.

Barbara Lech
Coach
Artykuł pochodzi z książki "Motywator Dietetyczny"

 

PS Jeśli chcesz osiągnąć sukces koniecznie zmień swój sposób myślenia i działania. Może Ci w tym pomóc Autorka tego artykułu Basia Lech, która jest coachem. Zobacz co może dla Ciebie zrobić >

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.