On komplementuje przy mnie inne dziewczyny

środa, 9 lutego 2011

::  Weź udział w walentynkowej wojnie na buziaki - Dziewczyny kontra chłopaki  >>

 

Problem:

On komplementuje przy mnie inne dziewczyny. Zachwyca się jak świetnie wygląda moja koleżanka, lub jakie ładne włosy ma barmanka, to mnie rani, ale on mówi, że jestem przewrażliwiona, co robić?

 

Odpowiedź psychologa:

Na pytanie odpowiada psycholog, Kinga Frąckiewicz.Piszesz o tym, że jest Ci trudno, kiedy Twój partner komplementuje w Twojej obecności inne kobiety. Zastanów się nad tym, co w takich momentach myślisz? Jakie myśli przychodzą Ci do głowy wraz z uczuciem zranienia, którego doświadczasz? Czego konkretnie się obawiasz?

     
Zastanów się teraz nad tym, czy możesz znaleźć uzasadnienie dla tych pojawiających się obaw. Przypuśćmy, że kiedy słyszysz, że Twojemu partnerowi podoba się kolor włosów Twojej koleżanki, myślisz: nie jestem dla niego dość ładna.

     
Zastanów się teraz nad tym, co wynika z takiego Twojego przekonania?  Jakim torem idą dalej Twoje myśli?  Może myślisz: zostawi mnie dla innej , bo inna mu się bardziej spodoba… .

     
Zastanów się teraz nad tym, na ile jest logiczne i dla Ciebie prawdopodobne to, co myślisz. Czy rzeczywiście to, że Twojemu partnerowi podobają się włosy Twojej koleżanki jest równoznaczne z tym, że mniej podobają mu się Twoje?

Czy zakładasz, że Twój partner jest z Tobą tylko dlatego, że jesteś najpiękniejszą kobietą, jaka chodzi po ziemi? Prawdopodobnie dla niego jesteś najpiękniejsza, ale zastanów się, czy piękno, które jest dla niego ważne, to tylko zewnętrzny wygląd? Czy rzeczywiście nie wierzysz w to, że Twój mężczyzna kocha w Tobie nie tylko urodę i że nie tylko wygląd zewnętrzny kobiety ma dla niego znaczenie? Jak myślisz, dlaczego z Tobą jest?

     
Myślę, że emocje, które odczuwasz nie są wynikiem tylko tego, że Twój partner zauważa piękno innych kobiet. Zastanów się nad tym, jakie mogą być inne przyczyny tego, że czujesz się w związku niepewnie? Spytaj partnera o to, co w Tobie kocha, powiedz mu o tym, że potrzebujesz tego, żeby  Tobie mówił częściej o tym, co mu się w Tobie podoba, zarówno w wyglądzie jak  i w charakterze, co w Tobie lubi, co podziwia.


 Zastanów się nad tym, czy chcąc, żeby Twój partner nie zauważał urody innych kobiet, nie wymagasz od niego niemożliwego. Owszem, może nie mówić o tym, co mu się w nich podoba przy Tobie, ale nie przestanie przez to ich dostrzegać .

     
Myślę, że gdyby miał zamiar poszukać ładniejszej kobiety, żeby się z nią zamiast z Tobą  związać, nie mówiłby otwarcie przy Tobie o jej urodzie.

Sądzę, że Twój partner jest po prostu wrażliwy na piękno, potrafi to piękno dostrzegać. Również w Tobie. Jesteś z mężczyzną, który ma w sobie dużą wrażliwość i przypuszczam, że zauważa szczegóły. Zauważa  prawdopodobnie to, kiedy zmieniasz  kolor włosów, inaczej je ułożysz, że masz na sobie nową bluzkę, w której jest Ci ładnie. Z pewnością są kobiety, które chciałyby , żeby ich mężczyzna dostrzegał takie fakty.

Bycie z mężczyzną wrażliwym na piękno ma także swoje plusy. Niestety nie jest możliwe to, żeby  ten sam mężczyzna był wrażliwy na  piękno wybiórczo, żeby zauważał go jedynie w Tobie, a nie widział w innych .

Zachęcam Cię do refleksji nad tym, jakie obawy ukrywają się pod Twoimi emocjami, wtedy, kiedy masz poczucie, że partner rani Cię swoimi słowami. Spróbuj porozmawiać o tym z Twoim partnerem. Nie tylko o tym, że nie chcesz, żeby mówił komplementy innym kobietom, ale także o tym, jakie myśli, emocje i obawy się w Tobie rodzą w momencie, kiedy  słyszysz , że podobają mu się inne kobiety. Sprawdź w rozmowie z nim, na ile  te konkretne myśli i czarne przewidywania są prawdziwe.

 

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.