Pracownicy nie chcą głupich szkoleń

środa, 27 stycznia 2016

coachingPrzeczytałam dzisiaj bardzo ciekawy artykuł. Jego autorka, pani Malwina Użarowska rozmawiała z różnymi osobami na temat organizowanych przez zakłady pracy szkoleń psychologicznych, mających na celu podnieść kompetencje zatrudnianych osób. To czego się dowiedziała może szokować.

"Pracownicy nie chcą głupich szkoleń"

 

Ale o co chodzi?

Wysyłanie grupy ludzi by nauczyła się jakiejś umiejętności jest dobrą ideą. Warto przy tym zawsze zwrócić uwagę

  • Czy grupa w ogóle się nadaje na takie szkolenie?
  • Czy warto wysyłać wszystkich czy lepiej jedną osobę?
  • Jaki jest cel szkolenia dla zarządzających?
  • Kim jest trener? - aby np. uniknąć policzkowania o którym było głośno kilka miesięcy temu, a które później wypłynęło do telewizji i cała Polska mogła się bawić kosztem uczestników i oczywiście trenera.

To jacy jesteśmy wynika z doświadczeń jakie zbieramy na drodze naszego życia. Jeśli żyjemy 20 lat, mamy 20 lat doświadczeń. Jeśli żyjemy 60, to 60. Nie da się w jeden dzień szkoleniowy zmienić jakiejkolwiek zmiany zachowania, która była kształtowana latami.

Życie jest procesem. Składa się na nie szereg uwarunkowań - rodzinnych, szkolnych, sąsiedzkich, koleżeńskich, małżeńskich, religijnych, politycznych, medialnych, etc. Ten mix jest indywidualny dla każdego człowieka.

Jednocześnie każdy z nas jest inną mieszanką genetyczną. Innym mixem komórek. Powoduje to, że nie ma jednej uniwersalnej recepty życiowej czy techniki, którą można zastosować, dostępnej dla każdego.

Można starać się dostosować coś do własnych potrzeb, ale jednym osobom wyjdzie to lepiej, innym gorzej, innym neutralnie, a jeszcze innym fantastycznie. Tak jak każdy z nas inaczej namaluje drzewo, ugotuje zupę pomidorową, i urządzi swoje mieszkanie, tak każdy potrzebuje indywidualnej recepty dostosowanej do siebie.

Dokładnie to usłyszała autorka artykułu od uczestniczek szkoleń "Izabela przyznaje, że 2-3 godziny indywidualnych konsultacji z dobrym trenerem lub coachem daje dużo więcej niż dwudniowe szkolenie. Najchętniej większość z nich zamieniłaby na sesje z kimś, kto pomoże jej rozwiązać bardzo konkretne dylematy. Nie potrzebuje programu dla wszystkich. Ma jedynie kilka własnych pytań."

 

Swoje zachowania czy dokładniej problemy z nich wynikające dla siebie, dla swojego związku czy relacji rodzinnych można zmienić zawsze tylko w jeden sposób - poprzez pracę nad sobą, przez wzgląd w siebie, w swoje zachowania, reakcje, sposób myślenia. Zrozumienie dlaczego zachowuję się w określony sposób w danej sytuacji, albo przy konkretnej osobie jest krokiem na przód, podwyższa własne kompetencje, rozwija, daje siłę, zwiększa poczucie wartości i pewność siebie.

 

"Znacznie lepszym rozwiązaniem jest coaching zespołu z doświadczoną osobą posiadającą wykształcenie psychologiczne oraz indywidualne zajęcia z pracownikami, którzy stanowią ogniska zapalne. W dłuższej perspektywie taniej i na pewno skuteczniej" - można przeczytać w artykule.

Właśnie dlatego zachęcam już od 9 lat do udziału w konsultacjach online (szczególnie, że zamawiając trzy, czwartą otrzymujesz GRATIS :) , bo to najszybsza, najwygodniejsza  i najbezpieczniejsza forma, aby uzyskać pomoc, wsparcie i w perspektywie zwiększyć swoje kompetencje.

 

baner3

Na podstawie artykułu >

 

Pozdrawiam serdecznie
Aneta Styńska

Nasi specjaliści

Aneta Styńska
Aneta Styńska
Psycholog
Psychoterapeuta
Trener żywienia
Diagnostyka
Anna Jabłońska
Anna Jabłońska
Psycholog
Seksuolog
Psycholog dziecięcy
Alicja Krawczyk
Alicja Krawczyk
Psycholog
Doradca zawodowy
Praktyk terapii BSF
Diagnostyka
Hanna Świerczewska
Hanna Świerczewska
Psycholog
Psychotraumatolog
Psychoonkolog
Łukasz Choinkowski
Łukasz Choinkowski
Psychoterapeuta
Barbara Wysocka
Barbara Wysocka
Psycholog
Terapeuta SFBT
Magdalena Kowalska
Magdalena Kowalska
Psycholog

Jak kupować? Wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie Podaj nam swoje dane Dokonaj opłaty Aktywacja następuje w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty środków

Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zadzwoń pod numer alarmowy 112 (Polska) lub udaj się do najbliższej jednostki pogotowia ratunkowego lub policji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu wsparcia. Numer dla dorosłych tel. 116 123 (14:00-22:00), dla młodzieży tel. 116 111 (12:00-02:00). Nasz serwis nie jest przeznaczony dla osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia.